Pielęgnacja cery dojrzałej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Cera dojrzała zazwyczaj nie boryka się już z problemem trądziku czy przetłuszcza, a wręcz przeciwnie – zaczyna być sucha, napięta, traci kolory lub pojawiają się na niej przebarwienia i uwidaczniają naczynka. Czy obserwujesz te problemy oraz pierwsze oznaki starzenia również u siebie? Sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry?

Starzenie się jest naturalnym procesem, który zachodzi u wszystkich ludzi. Niestety, moda i stereotypy wypromowały nierealny, wiecznie młody obraz kobiety – dlatego wiele pań uważa, że zmarszczki są czymś złym. To nieprawda i pierwszym krokiem do zmiany swojej pielęgnacji na lepszą jest zadbanie o psychiczny komfort w starzeniu się. Ponieważ, wbrew temu, co mogłoby Ci się wydawać, stan Twojej psychiki ma duży wpływ na to, jak wyglądasz! Jeśli jednak ten krok masz już za sobą, czas wziąć się za przegląd u kosmetyczki. W pielęgnacji cery dojrzałej przydatne będą przede wszystkim produkty hamujące procesy starzenia się oraz chroniące Cię przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych na stan Twojej skóry. Jednym z tych czynników jest słońce. Jego promieniowanie znacząco przyspiesza proces starzenia się, dlatego podstawowym działaniem przeciwstarzeniowym jest używanie kremów ochronnych z filtrami przeciwsłonecznymi oraz antyoksydantów, na przykład serum z witaminą C.

Jak wspierać regenerację skóry?

Drugim ważnym aspektem pielęgnacji cery dojrzałej jest jej odnowa i regeneracja. Pomóc w tym może stosowanie substancji aktywnych mających działanie złuszczające i keratolityczne – na przykład alfa-hydroksykwasów lub retinolu. Optymalne produkty z retinolem w składzie możesz znaleźć na przykład tutaj: https://drogeriapigment.pl/739-retinol. Warto jednak pamiętać, że składników złuszczających nie należy stosować codziennie, a powoli wprowadzać je do pielęgnacj i uważnie obserwować efekty. Pamiętaj także, że silnie działające substancje nie powinny mieć kontaktu z oczami i skórą bezpośrednio w ich okolicy. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojej pielęgnacji retinol albo kwasy (raczej nie poleca się stosowania obu tych substancji jednocześnie), zrób to stopniowo, zaczynając od niskich stężeń. Nie zapominaj również, że silnie działające związki najlepiej jest stosować na noc, a w przypadku kwasów i retinolu nałożenie ich na twarz i wystawienie się na działanie światła słonecznego może spowodować poważne podrażnienia i oparzenia.

Fot.: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*