9 gadżetów, które ułatwią Ci pracę na home office lub w terenie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie miesiące nauczyły nas, że pracować możemy z każdego miejsca na ziemi – od kawiarni przez pociąg po… własne łóżko. Wraz z popularyzacją tzw. home office rynek zalała fala gadżetów, które mają nam jeszcze bardziej umilić pracę poza biurem i uczynić ją łatwiejszą. 

Kamera internetowa

Podczas zdalnej pracy często trzeba uczestniczyć w wideokonferencjach. Aby prezentować się na nich profesjonalnie, warto zainwestować w dobrej jakości kamerę internetową. Co prawda większość laptopów ma ją wbudowaną, jednak nie zawsze jakość jej obrazu będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Słuchawki z mikrofonem

Pozostając w temacie wideokonferencji, nie można zapomnieć o słuchawkach z mikrofonem. Szczególnie przydadzą się one wtedy, gdy będziemy musieli przeprowadzić spotkanie poza domem. Dzięki nim łatwiej będzie Ci się skupić na rozmowie i wygłuszyć hałas dochodzący z otoczenia.

Klawiatura Bluetooth i myszka bezprzewodowa

Z klawiaturą Bluetooth nie ogranicza Cię miejsce, z którego pracujesz. Możesz rozłożyć ją wszędzie, a tym samym unikasz niepotrzebnej plątaniny kabli. Klawiatury bezprzewodowe są lekkie i łatwe w przenoszeniu. Podobnie jest z myszką na Bluetooth, dzięki której możesz połączyć się ze swoim urządzeniem bez używania kabla.

Pendrive

Choć dzisiaj chętniej zapisujemy ważne dla nas pliki i dane w wirtualnej chmurze, od czasu do czasu przydaje się także pendrive. Ten gadżet jest absolutnie niezastąpiony, gdy chcemy przenieść z miejsca na miejsce większą ilość danych.

Hub

Hub to gadżet niezbędny dla osób, które korzystają z kilku urządzeń jednocześnie. Dzięki niemu nasz komputer będzie miał wystarczającą liczbę portów. Gdy będziemy mogli podłączyć więcej sprzętów, nasza praca będzie o wiele bardziej wydajna.

Saent

Wszyscy dobrze wiemy, jak rozpraszająca potrafi być praca poza biurem. Gdy surowy szef nie zerka na nas zza ramienia, trudno skupić się na jednej rzeczy. Szczególnie kuszące wydają się być inne strony internetowe, szczególnie portale społecznościowe lub te z najnowszymi informacjami z kraju i ze świata. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się przycisk saent, czyli przycisk blokujący rozpraszające nas strony. Z powodzeniem można z niego korzystać nie tylko w domu, lecz także po powrocie do biura.

Wiatraczek USB

Podczas pracy w systemie home office, szczególnie latem, może nam doskwierać brak klimatyzowanego biura. Nic straconego! Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w wiatraczek na USB. Na rynku znajdziemy wiele poręcznych i niehałasujących modeli, które nie będą zakłócać komfortu naszej pracy.

Ergonomiczna podkładka pod myszkę

Wszyscy dobrze wiemy, jak męcząca potrafi być długa praca przed komputerem. Dlatego warto inwestować w gadżety, które choć trochę poprawią komfort wykonywania naszych codziennych obowiązków. Jednym z nich jest ergonomiczna podkładka pod myszkę. Dzięki niej unikniesz bólów nadgarstka, a Twoja dłoń będzie zachowana w prawidłowej pozycji.

Organizer na biurko z bezprzewodową ładowarką

Porządek na biurku to gwarancja lepszej i efektywniejszej pracy. Pomoże nam o niego zadbać organizer. Jeżeli jesteś fanem nowinek technologicznych, warto zainteresować się takim organizerem, który ma wbudowaną bezprzewodową ładowarkę. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się osobom, które w pracy korzystają z telefonu służbowego.

Zdj. główne: Marvin Meyer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*