Biżuteria nazębna – co to takiego i z czym to się „je”?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy słyszałaś kiedykolwiek o biżuterii nazębnej, inaczej zwanej twinkles? To opcja dla osób, które pragną podkreślić swój uśmiech dzięki możliwościom współczesnej stomatologii estetycznej. Sprawdź, czy to propozycja również dla Ciebie.

Biżuteria nazębna – co to takiego?

Moda na biżuterię nazębną przybyła do nas z USA oraz Europy Zachodniej. Twinkles stosowali m.in. Mick Jagger czy Victoria Beckham. Warto na samym początku wyjaśnić sobie, czym konkretnie jest biżuteria nazębna. To ozdoba wykonana z całkowicie bezpiecznego i nietoksycznego materiału takiego jak złoto, kryształy czy kamienie szlachetne. Biżuteria nazębna przybiera różne kształty – serduszek, motywów zwierzęcych czy innych. Ograniczeniem jest tu tylko fantazja!

Czy biżuteria nazębna to opcja dla każdego?

Jakie warunki muszą spełniać nasze zęby, aby założyć biżuterię nazębną? Jest to możliwe jedynie w przypadku zdrowego uzębienia, z mocnym szkliwem. Jeżeli więc interesuje Cię na poważnie ten temat, najpierw wybierz się na kontrolę dentystyczną. Oprócz próchnicy, kamienia czy stanów zapalnych zębów do przeciwwskazań w tym przypadku należą także sztuczne zęby oraz uczulenie na materiały dentystyczne.

Jak wygląda zabieg? 

Na wstępie warto zaznaczyć, że biżuterię nazębną może nam założyć jedynie stomatolog. Nie jest to coś, co możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Jak wygląda zabieg? Jest on całkowicie bezbolesny. Nie narusza także powierzchni zęba. Biżuterię przykleja się do powierzchni szkliwa za pomocą klejów kompozytowych, które są utwardzane światłem profesjonalnej lampy służącej do tego celu. Pamiętajmy o tym, że tuż po zabiegu możliwy jest lekki dyskomfort. Organizm potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Po zabiegu warto wstrzymać się przez kilka godzin z jedzeniem, nie powinno się także myć zębów przez kilkanaście godzin. Od razu można pić płyny.

Czy istnieje ryzyko skutków ubocznych?

Każdy zabieg niesie ze sobą jakieś ryzyko, także w przypadku zakładania biżuterii nazębnej trzeba się liczyć z ewentualnymi nieprzyjemnymi powikłaniami. Nie są one częste, ale występują. Należą do nich nadżerki oraz rany błony śluzowej, a także przebarwienia. 

Jak dbać o biżuterię nazębną?

Trwałość biżuterii nazębnej wynosi od kilku miesięcy do nawet kilku lat, przy czym warto pamiętać, że ozdoba ma charakter półtrwały i należy unikać jej naciskania, bo może się zniszczyć. Jeżeli chodzi o higienę po zabiegu, zęby należy myć tak samo dokładnie, jak przed nim. Pamiętaj także o nitkowaniu i regularnych kontrolach u stomatologa.

Twinkles pozwala wyrazić Twój styl

Biżuteria nazębna to świetna opcja, która pozwala na wyrażenie indywidualnego stylu nie mniej niż klasyczne ozdoby. Jeżeli cenisz sobie oryginalność i zawsze szukasz nowych rozwiązań, aby pokazać swoje „ja”, na pewno twinkles jest czymś, co może Cię zainteresować. Ozdobne kryształki mogą przybierać przeróżne formy, więc każdy znajdzie tu coś idealnego dla siebie. Koszt zabiegu to około 100 zł. Do tego należy doliczyć cenę samej biżuterii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*