Eleganckie stylizacje do biura

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca w biurze, korporacji lub w roli przedstawiciela obliguje Cię w pewien sposób do dbania o swój wygląd. Potencjalnym klientom dużo lepiej będzie pracować się z osobą wyglądającą schudnie, ponieważ kojarzy się to z profesjonalizmem, a większość ludzi jest wzrokowcami i dość szybko ocenia innych po wyglądzie. Warto więc zapewnić sobie lepszą pozycję startową, uważnie wybierając stylizację, którą założysz.

Skompletuj elementy garderoby, z których stworzysz eleganckie stylizacje

Podczas kompletowania garderoby warto być realistą – czasami nie możesz pozwolić sobie na zakup wielu nowych, często drogich ubrań. W takim przypadku z pomocą przyjdzie Ci koncepcja szafy kapsułowej, czyli zbudowania całej swojej garderoby na bazie kilku lub kilkunastu sztuk odzieży. Chodzi w niej o to, by ubrania kupować tak, aby pasowały do siebie nawzajem i miały szansę być wielokrotnie wykorzystywane. Zdecydowanie warto postawić na dwa lub trzy uniwersalne, pasujące do reszty Twojej garderoby koszule lub bluzki, zamiast dziesięciu wzorzystych, różnokolorowych t-shirtów, które nie będą się dobrze komponowały z niczym lub prawie niczym. Podobną zasadą kieruj się w doborze butów, dodatków, dołów stylizacji czy torebek. Warto postawić na wygodne, ale ponadczasowe kroje, delikatne wzory i neutralne kolory – dzięki temu będziesz w stanie połączyć każdy element garderoby z każdym i stworzyć dziesiątki lub setki oryginalnych outfitów.

Jak dobierać buty do eleganckich stylizacji?

Buty są niezwykle istotnym elementem każdego outfitu, dlatego nie warto pomijać ich roli w budowaniu swojego stylu. Aby efektywnie dopasowywać obuwie do stylizacji, warto, podobnie jak w przypadku innych elementów garderoby, stawiać na uniwersalne, klasyczne rozwiązania, takie jak na przykład baldinini buty. Nie zapomnij również o swojej wygodzie – zwłaszcza, jeżeli planujesz ubiór do pracy. W takiej sytuacji warto zadbać o stylowe, ale komfortowe obuwie, takie jak karl lagerfeld buty, które zapewni Ci możliwość noszenia go przez długie godziny bez negatywnych konsekwencji dla Twoich stóp i kręgosłupa. Oczywiście, w niektórych miejscach pracy obowiązuje ścisły dresscode i nie możesz pozwolić sobie na aż tak dużą dowolność w wybieranym obuwiu – jeśli jednak masz taką możliwość, skorzystaj z niej i postaw na uniwersalne modele o wysokim poziomie wygody użytkowania.

Dodatki i akcesoria – doprowadź stylizację do perfekcji

Niepomijalną rolę w stylizacji mają również akcesoria, takie jak biżuteria, zegarki, dodatki do włosów czy torebki. Warto zadbać, by poszczególne elementy tego typu współgrały ze sobą i całym outfitem – postaraj się nigdy nie łączyć srebra i złota, a przede wszystkim zadbaj, by akcesoria, których używasz, pasowały do Twojego stylu. Jeżeli potrzebujesz dużej torebki, postaw na klasyczny, profesjonalny design. Rozwiązaniem idealnym dla osób pracujących w biurach mogą być na przykład furla torebki, które łączą w sobie uniwersalne kroje i neutralne kolory. Możesz również zdecydować się na neseser lub drobniejszą saszetkę. Warto jednak wziąć pod uwagę również możliwość zastosowania takiego akcesorium na co dzień – wybierz więc coś, czego będziesz używać nie tylko w sytuacjach biznesowych.

Zdj. główne: krakenimages/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*