Jakie zabiegi mogą poprawić wygląd cery?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zmagasz się z problematyczną cerą?  Zamiast używać wielu niesprawdzonych preparatów, postaw na specjalne zabiegi. Zobacz, jakie poprawią wygląd twojej cery.

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie to zabieg kosmetyczny. Dzięki niemu pobudzone zostają procesy autonaprawy, a ponadto zwiększa się absorpcja odmładzających składników aktywnych jak witaminy, kwas hialuronowy czy czynniki wzrostu.

Przeprowadza się go za pomocą maszyn wyposażonych w mikroigły. Przez nie w twoim naskórku tworzone są kanaliki uruchamiające naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Dzięki temu specjalista, który wykonuje zabieg, osiąga lepszą penetrację składników aktywnych jak: witaminy, antyoksydanty czy kwas hialuronowy. Głównym efektem tego zabiegu jest fakt, że stymuluje on syntezę kolagenu i elastyczny, dzięki czemu efekt odmłodzenia jest bardzo widoczny. Innymi jego zaletami są:

  • zmniejszenie zmarszczek, blizn potrądzikowych oraz przebarwień;
  • po zabiegu istnieje minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych;
  • nie ma po nim efektu sztucznego wyglądu, ponieważ skóra naturalnie się odmładza;
  • jest to zabieg o minimalnej inwazyjności, a ponadto jest to bezbolesna technika.

Jeśli chcesz wypróbować ten zabieg odwiedź stronę mikronakłucia — mediderma.pl.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny jest zabiegiem, podczas którego specjalista aplikuje na twoją twarz odpowiednio dobrane substancje. Są nimi przede wszystkim kwasy oraz ich mieszanki. Działają one na powierzchniowe warstwy skóry, powodując ich złuszczanie. Dobierane są ze względu na głębokość przenikania oraz ich właściwości.

 

Można wyróżnić trzy rodzaje peelingów chemicznych: głębokie, średniogłębokie oraz powierzchniowe. Te ostatnie nazywane są również kosmetycznymi. Wykonasz je u kosmetologów lub kosmetyczek. Dwa pozostałe to peelingi typowe lekarskie, dlatego wykonywane powinny być tylko i wyłącznie przez wyszkolonych dermatologów oraz lekarzy medycyny estetycznej.

Za pomocą tego zabiegu zwalczysz:

  • nadmierne przesuszenie;
  • rozszerzone pory;
  • ziemistą cerę;
  • trądzik;
  • blizny;
  • przebarwienia.

Chcąc wykonać ten zabieg, odwiedź stronę peelingi chemiczne — mediderma.pl.

Fotoprotekcja

Twoja skóra narażona jest ciągłą ekspozycję na promieniowanie UV. Bez odpowiedniej ochrony będzie ona narażona na uszkodzenia. Warto zatem odpowiednio się chronić. Tutaj z pomocą przyjdzie ci fotoprotekcja. Jej skuteczność będzie zależeć od odpowiedniego doboru SPF do rodzaju twojej skóry, częstotliwości jego nakładania oraz użytej ilości protektora. Jeśli chcesz się odpowiednio chronić, zajrzyj na stronę fotoprotekcja — mediderma.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*