Łańcuszki i łańcuchy męskie idealne na jesień

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łańcuszki i łańcuchy męskie to ozdoby efektowne, a jednocześnie eleganckie. Ich wybór jest w tej chwili na tyle duży, że bez problemów dopasujemy je do stylizacji casualowych i biurowego outfitu. Czym się kierować przy zakupie tego typu biżuterii?

Łańcuszki i łańcuchy męskie – co mamy do wyboru?

Męskie łańcuszki (https://www.manoki.pl/lancuszki-i-lancuchy-meskie,k162.html) cieszą się dużym zainteresowaniem panów w każdym wieku, dlatego producenci biżuterii przygotowali szeroki wybór tego typu dodatków. Znajdziemy łańcuszki o różnej długości, grubości, rozmaitych splotach, modele przeznaczone do noszenia solo, jak i z dodatkowymi ozdobami. Osoby zmagające się z alergią na metale mogą wybrać łańcuszki wykonane ze stali szlachetnej w kolorze złota, srebra, czerni, różowego złota. Niekiedy spotykana jest też biżuteria w odcieniach brązu i szarości.

Łańcuszki ze stali szlachetnej są równie efektowne co biżuteria wykonana ze złota lub srebra. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci (jeżeli mamy ochotę, możemy się nawet w nich kąpać). Dobrej jakości stal szlachetna nie traci zabarwienia nawet po wielu latach użytkowania.

Jak wybierać idealne łańcuchy męskie?

Jeżeli chcemy kupić łańcuch lub łańcuszek, który będzie służył nam latami, koniecznie zastanówmy się z jakiego tworzywa ma być wykonany. Styliści zalecają dobranie koloru kruszcu do naszego typu kolorystycznego. W przypadku gdy mamy ciepły odcień skóry i włosów, dobrze est wybrać łańcuszek w kolorze złota.

Równie ważna jest długość biżuterii. Gdy chcemy, żeby łańcuszek był widoczny przez cały czas (jest to możliwe jedynie w przypadku casualowych stylizacji), powinniśmy wybrać model krótszy (oczywiście jego ostateczna długość zależy od obwodu naszej szyi). Do eleganckich stylizacji wybiera się przede wszystkim łańcuszki dłuższe, które można przykryć koszulą. Biżuteria taka nie powinna być zbyt masywna, gdyż może spowodować dyskomfort.

W przypadku nieformalnych stylizacji wybiera się łańcuchy masywne i długie – są one przeznaczone do noszenia na wierzchu.

W przypadku, gdy zamierzamy nosić na łańcuszku ozdoby, powinniśmy wybierać modele takiej grubości, żeby swobodnie nawlec na nie zawieszkę. Oczywiście możliwe jest przerobienie zawieszki u jubilera w taki sposób, żeby pasowała do grubego łańcucha, jednak to wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie zawsze wygląda dobrze.

Jaki splot będzie dla nas najlepszy?

Na rynku dostępne są łańcuchy męskie o rozmaitych splotach. Często spotykane są łańcuszki kulkowe, które nosi się przede wszystkim w towarzystwie nieśmiertelników. Taka biżuteria jest dobrym wyborem przede wszystkim do casualowych stylizacji.

Dużą popularnością cieszą się łańcuszki (zazwyczaj są one dość cienkie) o splocie typu singapur. Są one nazywane także splecioną pancerką. Z wyglądu przypominają one strukturę DNA.

Współcześnie najczęściej wybierany przez mężczyzn jest splot typu pancerka. Ma on postać połączonych ze sobą pojedynczych ogniw, które są spłaszczone po bokach. Łańcuszki takie pasują zarówno do codziennych, jak i bardzo eleganckich stylizacji. Są uważane za biżuterię uniwersalną.

Jeżeli szukamy bardzo eleganckiego łańcuszka męskiego, zwróćmy uwagę na splot królewski (jest on niekiedy nazywany także splotem bizantyjskim). Składa się on z ogniw, z których każde pojedyncze ogniwo przechodzi w cztery następne. Daje to bardzo efektowny, przyciągający wzrok układ. Producenci biżuterii często wykonują łańcuszki o królewskim splocie z różnokolorowych metali – łączą na przykład złoto i srebro. Uzyskują w ten sposób bardzo ciekawy efekt.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*