Parowa prostownica do włosów. Czy warto skusić się na takie akcesorium do włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne prostownice nie tylko pięknie wygładzają i prostują włosy, ale przy odrobinie umiejętności możemy nią zrobić stylowe fale, a nawet loki. Wielofunkcyjne narzędzie do włosów stało się niezbędnym elementem wyposażenia łazienki dla większości kobiet. Rozwój nowych technologii sprawia, że na rynku możemy spotkać coraz nowsze modele, które świetnie stylizują włosy i dbają o ich odpowiednie zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami. Sprawdź jakie funkcje ma prostownica parowa i czy jest to produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Mnóstwo osób korzysta z prostownicy niemal codziennie stylizując swoje włosy przed wyjściem do pracy lub na zakupy. Tradycyjne akcesoria prostują kosmyki pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, co może powodować niszczenie oraz wysuszanie włosów. Okazuje się, że świetną alternatywą są prostownice używające do stylizacji pary! Stylizowanie takim narzędziem sprawia, że włosy po zabiegu są miękkie, nawilżone oraz lśniące. Nowoczesne rozwiązanie sprawia, że możemy mieć jednocześnie gładki i proste włosy oraz nie przyjmować się tym, że kosmyki będą zniszczone. Poznaj najważniejsze cechy i funkcje prostownicy parowej i sprawdź, dla jakiego typu włosów ten produkt przyda się najbardziej!

Prostownica parowa – na czym polega jej przewaga nad tradycyjnymi modelami?

Prostownica parowa, jak wskazuje sama nazwa stylizuje włosy przy wykorzystaniu pary wodnej. W narzędziu umiejscowiony jest specjalny zbiorniczek z wodą z którego prostownica pobiera płyn zamieniając go na parę wodną. Prostownica pozwala na regulację temperatury, dzięki czemu sami decydujemy jaki poziom ciepła zastosować w włosy. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że prostownica jest bezpiecznym sposobem na wygładzenia i wyprostowanie włosów. Ponadto efekty prostowania są trwalsze i utrzymują się dłużej niż w przypadku stylizacji za pomocą klasycznych prostownic.

Prostowanie z użyciem pary wodnej nie jest dedykowane dla osób z określonym rodzajem włosów. Będzie to świetny gadżet zarówno dla osób o gęstych, jak i cienkich włosach. Znakomite działanie prostownicy nie tylko pozwoli nam na stworzenie idealnej fryzury, ale odżywi i nawilży suche pasma. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że jest to narzędzie stworzone do tworzenie loków oraz fal.

Przeczytaj też: Inteligentna suszarka do włosów. Poznaj jej najważniejsze funkcje

Zdjęcie główne: Jacob Lund/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*