Balsam do ciała – na co zwrócić uwagę wybierając ten kosmetyk?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć większość wykonywanych przez nas zabiegów pielęgnacyjnych koncentruje się na skórze twarzy, nie tylko ona zasługuje na to, aby traktować ją w sposób uprzywilejowany. Także skóra całego ciała powinna być regularnie nawilżana i wzmacniania. Cel ten można osiągnąć na wiele sposobów, a jednym z najskuteczniejszych niezmiennie pozostaje wybór odpowiedniego balsamu do ciała.

Balsam do ciała – poznaj jego zalety

Choć o jego zaletach wspomina się coraz częściej, dla wielu osób balsam do ciała nie jest wcale oczywistym wyborem. Warto więc poznać bliżej możliwości tej grupy kosmetyków. Pozwoli to na odkrycie ich potencjału, a ostatecznie – na przekonanie się do nich.

Tym, co zwraca uwagę na balsamy do ciała, są ich właściwości regenerujące i nawilżające. Nie są one jednak jedynymi, którymi warto się zainteresować. Nie mniej ważne wydaje się to, że balsamy zmiękczają i wygładzają skórę, przyczyniają się więc do tego, że staje się ona optycznie młodsza i bardziej elastyczna niż u osób rezygnujących świadomie ze stosowania tej grupy kosmetyków. Oczywiście, formuły poszczególnych balsamów do ciała mogą w istotny sposób różnić się między sobą. Nie brakuje więc zarówno takich, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV, jak i takich, które pomagają skórze w odzyskaniu równowagi utraconej w konsekwencji jej nadmiernej ekspozycji na słońce. Ogromny wybór naturalnych balsamów do ciała znajdziesz w sklepie Triny: https://triny.pl/354-nawilzanie-ciala.

Balsam do ciała – kryteria wyboru

Stosowanie balsamu do ciała może przynieść szereg korzyści. Nietrudno jednak domyślić się, że nie wszystkie kosmetyki o takiej nazwie mają identyczne zalety. Poszukując balsamu idealnego dla siebie warto zapoznać się z opiniami innych osób i dowiedzieć się, przed którymi z producentów osoby te przestrzegają najczęściej. Wyznacznikiem jakości powinien być jednak przede wszystkim skład poszczególnych kosmetyków.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych kosmetyków pielęgnacyjnych, warto przestrzegać zasady mówiącej o tym, że skład ten powinien być możliwie jak najkrótszy, bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego. Współcześnie odchodzi się już od balsamów do ciała z parabenami i silikonami, warto jednak wystrzegać się także tych, które mają w swoim składzie wysuszające skórę substancje takie jak SLS i SLES. Dobry balsam do ciała nie powinien mieć też substancji zapachowych i sztucznych barwników. Tak jedne, jak i drugie wcale nie wzbogacają kosmetyków, a przy tym często odpowiadają za reakcje alergiczne, które można zaobserwować nawet w przypadku skóry sprawiającej wrażenie odpornej na podrażnienia. Warto pamiętać też o tym, że balsamy dzieli się na co najmniej kilka grup, a każda z nich ma nieco inne właściwości. Przed zakupem dobrze jest więc zastanowić się nad tym, czego najbardziej potrzeba konkretnemu typowi skóry. Pozwoli to na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy lepiej postawić na balsam nawilżający, regenerujący, kojący, czy też na jeden z wielu balsamów o działaniu wyszczuplającym.

Balsam do ciała w praktyce

Jeśli balsam do ciała ma spełniać pokładane w nim nadzieje, przyda się wiedza na temat zasad, w oparciu o które powinien być on stosowany. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych kosmetyków pielęgnacyjnych, kluczową rolę okazuje się mieć regularność jego wykorzystywania. Jeśli więc tylko istnieje taka możliwość, zaleca się stosowanie go codziennie, nie tylko rano, ale również wieczorem. Idealna skóra to ta, która została wcześniej umyta i osuszona, najlepszym czasem na nakładanie balsamu jest więc ten, który następuje krótko po kąpieli lub porannym prysznicu. Warto też pamiętać, że kosmetyk nie musi być wcale stosowany w dużej ilości, aby korzystanie z niego przyniosło spodziewane rezultaty. Producent umieszcza zwykle na opakowaniu informację o tym, jak ma wyglądać proces jego nakładania, najlepszą opcją wydaje się więc stosowanie się do jego zaleceń.

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*