Beauty blender – czy wiesz, jak go skutecznie czyścić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Beauty blender to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu rozprowadzisz podkład i korektor, ale też „wpracujesz” za jego pomocą puder. Bardzo ważne jest, aby gąbkę czyścić w taki sposób, by mogła służyć nam jak najdłużej. Jak to robić? Dowiesz się tego w naszym artykule. 

Każde narzędzie do makijażu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest oczywiście czyszczenie. Należy to robić regularnie i jak najczęściej, ponieważ z każdym użyciem na narzędzia dostają się bakterie, które pozostawione na brudnej powierzchni mnożą się i są przenoszone na twarz podczas kolejnego makijażu. Oprócz tego nie zaszkodzi, jeżeli raz na jakiś czas zdezynfekujesz pędzle i gąbki.

Mycie beauty blendera powinno mieć miejsce po każdym jego użyciu. Najlepiej bezpośrednio po wykonaniu makijażu, kiedy gąbka jest jeszcze wilgotna, a kosmetyki nie zdążyły w niej zaschnąć. Gdy będziesz chciała to zrobić po kilku godzinach, kiedy narzędzie będzie już suche, cały proces wydłuży się i będzie trudniejszy. Ponadto może to uszkodzić gąbkę.

W jaki sposób wyczyścić beauty blender?

  1. Najpierw zmocz gąbkę w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Powinna wręcz ociekać wodą.
  2. Nanieś na nią produkt myjący. Co to może być? Na rynku są dostępne specjalne szampony do mycia gąbek. Możesz jednak użyć produktów, które już masz w domu. Z powodzeniem wyczyścisz beauty blender za pomocą mydła, szamponu do włosów, a nawet płynu do naczyń. Ta ostatnia propozycja jest jednak wyjściem ostatecznym, kiedy nic innego nie masz pod ręką. Mocny detergent zawarty w płynie do naczyń może uszkodzić delikatną strukturę gąbki.
  3. Rozprowadź produkt myjący po całej gąbce tak, aby mieć pewność, że jest w każdym miejscu. Dotyczy to również jej wnętrza.
  4. Teraz ponownie możesz zmoczyć gąbkę wodą i starać się „wytłoczyć” z niej resztki kosmetyków.
  5. Teraz pod bieżącą wodą wypłucz beauty blender. To istotny element – nie mogą w nim zostać szampon czy mydło, ponieważ mogłyby go zniszczyć.
  6. Jeżeli widzisz, że gąbka nie jest tak czysta, jakbyś chciała – powtórz cały proces. Jeżeli nie, możesz ją osuszyć ręcznikiem papierowym i gotowe!

Co zrobić, jeżeli widzisz na gąbce większe zabrudzenia?

Jeśli powyższy sposób mycia beauty blendera okazał się nieskuteczny, musisz spróbować innych metod. Może to być konieczne, gdy do makijażu użyłaś długotrwałego, ciężkiego podkładu. Takie produkty trudno domywa się z narzędzi.

Co zrobić, aby pozbyć się trudnych zabrudzeń?

  • Spróbuj użyć niewielkiej ilości olejku. Zaaplikuj go na gąbkę tuż przed myciem, a następne kroki wykonaj w dokładnie taki sam sposób. Olej sprawi, że rozpuszczą się w nim większe zabrudzenia o tłustym charakterze.
  • Namocz gąbkę na godzinę. Na narzędzie nałóż produkt myjący i rozprowadź go po całości. Następnie włóż je do pojemniczka z ciepłą wodą i odstaw na godzinę. Tak przygotowana gąbka powinna bez trudu się domyć.
  • Sięgnij po specjalistyczny produkt do mycia gąbek. Jego skład powinien być na tyle skuteczny, że bez trudu pozbędziesz się zabrudzeń. Używaj go w taki sposób, jaki zaleca producent na opakowaniu.
  • Być może twój beauty blender wymaga już wymiany na nowy? Pamiętaj, że nic nie jest wieczne. Jeżeli plamy nie chcą się doczyścić, a kształt i zapach gąbki pozostawiają wiele do życzenia – wymień ją na nową.

Zdj. główne: Ashley Piszek/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*