Konsultacja online z lekarzem – zalety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozwój technologii i narzędzi cyfrowych wywarł wpływ również na medycynę i opiekę nad pacjentami. W obecnych czasach coraz powszechniejsze stają się teleporady przeprowadzane przy użyciu telefonów lub komputerów. Sprawdzamy, jakimi zaletami wyróżniają się konsultacje online.

 

Szukasz szybkiej porady lekarskiej i zależy Ci na czasie? A może zachorowałeś, ale nie możesz wyjść z domu? W takich sytuacjach najdogodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z konsultacji online. Taki sposób rozmowy z lekarzem sprawdzi w większości przypadków, ale warto podkreślić, że jest on szczególnie wygodny i bezpieczny dla osób starszych (a także ich opiekunów), niepełnosprawnych, którzy mają trudności z samodzielnym poruszaniem się, czy przewlekle chorych, na przykład na cukrzycę bądź astmę. Jakimi jeszcze zaletami charakteryzuje się teleporada online?

Zalety teleporad lekarskich

Wygoda

Trudno znaleźć wygodniejszy sposób kontaktu z lekarzem niż konsultacje przeprowadzane w trybie zdalnym. Na wizytę możemy umówić się telefonicznie lub korzystając z formularzy dostępnych na stronach internetowych placówek medycznych. Warto korzystać także z dedykowanych serwisów, które stworzono z myślą o całodobowym udzielaniu teleporad. Jednym z takich portali jest Receptomat.pl (więcej informacji o jego działaniu uzyskamy tutaj: https://receptomat.pl/).

 

Zaletą konsultacji online dla większości osób z pewnością jest fakt, że nie wymagają one wychodzenia z domu. Jeśli mieszkamy daleko od przychodni, wychowujemy małe dzieci albo właśnie rozpętała się burza, to i tak możemy liczyć na rozmowę z lekarzem i uzyskanie podstawowych zaleceń. Teleporada sprawdzi się także, gdy zależy nam tylko na uzyskaniu recepty na leki, które przyjmujemy przy przewlekłych schorzeniach.

Oszczędność czasu

Teleporada online wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Nie musimy stać w kolejce, aby umówić się na wizytę, a później nie siedzimy w poczekalni, czekając, aż zostaniemy wywołani przez lekarza. Zazwyczaj cała procedura związana z e-konsultacją zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Bezpieczeństwo

Kolejną zaletą konsultacji online jest to, że unikamy kontaktu z osobami chorymi, a tym samym – omija nas ryzyko zarażenia się (co ma szczególne znaczenie, gdy jesteśmy zdrowi, a z lekarzem chcemy skontaktować się tylko w celu uzyskania recepty bądź skierowania na badania).

Elastyczność

Tradycyjne przychodnie zdrowia są otwarte tylko w dni robocze. W weekendy i święta możemy skontaktować się z pogotowiem ratunkowym, jednak to rozwiązanie wiąże się z bardzo długim oczekiwaniem. Konsultacje online oferowane przez serwisy medyczne mogą odbywać się przez całą dobę, nawet w niedziele i święta, dzięki czemu mamy pewność, że w każdej chwili będziemy mieli zapewnioną opiekę medyczną.

Fot.: Christin Hume/unsplash/com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*