Co jest grosze i bardziej niebezpieczne – zgubienie telefonu czy portfela?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno portfel, jak i telefon są naszymi osobistymi rzeczami z którymi nie rozstajemy się nawet o krok. Niemniej jednak utrata jednego z nich na pewno będzie mniej zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Sprawdź, dlatego z dwojga złego, lepiej jest zgubić smartphone niż portfel z dokumentami.

Telefon zwłaszcza z dostępem do Internetu staje się powoli naszym centrum dowodzenia, dzięki któremu możemy załatwić naprawdę mnóstwo różnych spraw. Jednak większość osobistych smartphonów posiada odpowiednie zabezpieczenia w postaci kodów pin, rysowania określonych symboli na ekranie, a nawet czytnika linii papilarnych czy funkcji rozpoznawania twarzy. Dzięki temu mamy pewność, że nawet kiedy telefon trafi w niepowołane ręce, złodziejowi będzie trudno dotrzeć do naszych danych.

Utrata portfela może być bardzo niebezpieczna

Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy utracimy portfel z dokumentami. Wówczas przeglądając nasze karty i osobiste dokumenty można dowiedzieć się o nas wielu informacji, które nie powinny być dostępne dla osób trzecich. Kradzież gotówki, która zostanie w portfelu będzie najmniejszym zmartwień, kiedy złodziej będzie próbował wykorzystać nasze dane osobiste.

Utrata telefonu, zwłaszcza, gdy mamy w posiadaniu nowy model na pewno byłaby nieprzyjemna i bolesna finansowo. Jednak większość zdjęć, plików czy aplikacji zapisuje informacje w wirtualnej chmurze, dzięki czemu mamy dostęp do nich logując się na innym urządzeniu.

Portfel lepiej zostaw w domu

Dla bezpieczeństwa warto przemyśleć to, czy nie lepiej zrezygnować z noszenia przy sobie portfela z dokumentami, bo większość spraw możemy załatwić za pomocą smartphone. Karty płatnicze przestają być niezbędne, kiedy płacimy za pomocą telefonu. Swoją tożsamość oraz inne dokumenty można zastąpić dedykowaną ku temu aplikacją.

Przeczytaj też: Smartwatch – dlaczego w ogóle warto go mieć?

Zdjęcie główne: Sergii Mostovyi/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*