Czy wiesz, jakie są rodzaje dekoltów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Z pewnością każda kobieta ma swój ulubiony typ dekoltu pasujący do jej sylwetki. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bogata jest oferta w tym zakresie. Bluzki, sukienki i T-shirty mogą mieć całą gamę dekoltów. Poznajmy zatem je wszystkie!

Dlaczego dobór odpowiedniego dekoltu jest tak ważny?

W kwestii ubioru i dobierania odpowiednich ubrań do naszej sylwetki należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Figura to nie tylko biodra, ale również biust i talia. Warto zwrócić uwagę także na ramiona. Wszystkie te aspekty w odpowiedni sposób wyeksponowane lub schowane tworzą wymarzoną wizję naszego ciała. Dlatego kobiety z obfitym biustem powinny nosić nieco inne dekolty niż te z małymi piersiami.

Jakie są rodzaje dekoltów?

Każdy rodzaj dekoltu ma za zadanie odpowiednio wyeksponować walory figury, a także ukryć te elementy, które nam nie odpowiadają. Oto cały przekrój dekoltów!

Dekolt w serek

Ten typ dekoltu ma za zadanie pięknie wyeksponować zarówno niewielki, jak i ten pokaźnych rozmiarów biust. Znakomicie sprawdzi się do typu sylwetki, która wymaga wysmuklenia. Im głębszy dekolt, tym smuklej wygląda górna partia ciała.

Dekolt karo

Ten rodzaj dekoltu wspaniale podkreśla smukłe ramiona oraz ładny kształt piersi. Elizabeth Taylor uwielbiała ten typ dekoltu i często można go było u niej zobaczyć. Dekolt karo to nietrafiona opcja dla kobiet o mocnych, szerokich ramionach.

Dekolt okrągły

Jest to jeden z najpopularniejszych dekoltów na rynku, zazwyczaj mają go tradycyjne basicowe T-shirty. Jest on dobrym rozwiązaniem dla kobiet o krótkiej szyi i małych piersiach. Dzięki temu przestrzeń między brodą a obojczykami zostanie wyraźnie wydłużona. Natomiast dla pań z dużym biustem nie będzie to dobry krój.

Dekolt zabudowany

Ten model przeznaczony jest dla kobiet o długiej szyi oraz wąskich ramionach i smukłej sylwetce. W przypadku osób z innym typem figury będzie on sprawiał, że całokształt będzie prezentował się wyjątkowo niekorzystnie i masywnie. Nie jest zalecany dla posiadaczek dużego biustu.

Dekolt łódka

Bluzki i sukienki z tego typu dekoltem optycznie poszerzają ramiona, a do tego skracają górne partie ciała. Dlatego będą idealnie dla wysokich i szczupłych kobiet. Często wykorzystuje się go w stylizacjach bardzo eleganckich, na biznesowe wyjścia. Odznacza się skromnością.

Dekolt hiszpański

Ten rodzaj dekoltu jest bardzo kobiecy. Będzie znakomity dla kobiet o wąskiej talii, szerszych biodrach i wydatnym biuście. Często wykorzystuje się go podczas wielkich wyjść. Warto pamiętać, że aby dobrze wyglądał, nie mogą wystawać spod niego ramiączka stanika.

Dekolt amerykański

Ten krój przeznaczony jest zdecydowanie dla odważnych kobiet. Kształtem przypomina literę „V”, a do tego jest wyjątkowo głęboki. Doskonale nada się dla osób ze średnim biustem. Znakomicie wysmukla sylwetkę.

Dekolt kopertowy

Ten rodzaj dekoltu wysmukla sylwetkę. Wspaniale sprawdzi się dla kobiet zarówno z małym, jak i dużym biustem. Dekolt kopertowy pomaga osiągnąć typ sylwetki klepsydra.

Dekolt serce

Dekolt serce zazwyczaj wykorzystywany jest w sukniach wieczorowych, a także ślubnych. Aby móc go nosić, należy mieć idealną linię ramion, będą one w końcu mocno wyeksponowane. Jest to świetny typ dla pań o niezbyt dużym biuście i krótkiej szyi.

Dekolt woda

Ten typ dekoltu często jest pomijany. Jak go rozpoznać? Jeśli przy dekolcie zbiera się materiał, który tworzy lekkie fale, to z pewnością jest to właśnie dekolt woda. Polecany jest dla kobiet o bardzo szczupłej sylwetce i małym biuście.

Zdj. główne: Wander Fleur/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*