Diamenciki na twarzy – wykonaj olśniewający makijaż bez wysiłku!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Moda w makijażu bardzo się zmienia. Kobiety coraz odważniej podchodzą do kwestii dobierania kolorów, ozdób, a także powracania do mocnych zarysów ust i graficznych kresek, które już kiedyś pojawiły się jako trend. 

Nie tylko modne są kolorowe, bardzo odważne make-upy, ale również błysk w postaci drobnych kryształków! Jak wykonać makijaż z diamencikami w roli głównej?

Diamenciki na twarzy, czyli zaszalej z makijażem!

Diamenciki w makijażu królują nie tylko podczas festiwali, ale także w wieczornych wyjściach, a nawet w codziennym make-upie. Nic dziwnego! Pięknie się prezentują, rozświetlają twarz i sprawiają, że możemy podkreślić w ten sposób swoje atuty. Kryształki można umieścić w wielu miejscach, zobacz, jak się z nimi obchodzić.

Najbardziej popularny makijaż z wykorzystaniem diamencików to ułożenie ich na górnej linii rzęs. Możesz to zrobić w dwojaki sposób. Pierwsza wersja zakłada ułożenie drobnych błyszczących punktów w jednym rozmiarze, bardzo blisko siebie. Natomiast w przypadku drugiej wersji warto użyć ozdób w różnych rozmiarach i układać je aż za linię rzęs. Możesz uprzednio wykonać pod nimi kolorową lub czarną kreskę.

To oczywiście nie koniec błyskotek na oku. Kolejna wersja zakłada wykorzystanie wypukłych, niewielkich diamencików, które po nałożeniu cieni należy za pomocą pęsety umieścić nad załamaniem górnej powieki, tak aby tworzyły lekki łuk. Ważne, aby były one widoczne nawet przy otwartym oku. Możesz każdy z tych make-upów uzupełnić o sztuczne rzęsy, aby całość ciekawie się ze sobą komponowała.

Nie możemy zapomnieć także o dolnej powiece. Z racji tego, że ta powierzchnia jest zdecydowanie mniejsza, nie ma co umieszczać na niej zbyt wiele diamencików. Wystarczy zatem jeden, ale większy, który lekko skrywany pod rzęsami wspaniale wydobędzie naturalny blask z oczu.

Diamenciki w różnych ciekawych kolorach możesz także umieścić w kąciku oka, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Oczywiście w wewnętrznym zmieści się zaledwie jedna drobna błyskotka. Natomiast w przypadku zewnętrznego możesz nieźle poszaleć i postawić na różne fikuśne wzory. Oczywiście ich wielkość zależy od tego, na ile masz odwagę wyróżnić się z tłumu.

Błyskotki mogą również zdobić brwi. Naturalny wyrys oprawy oka w połączeniu z niewielkimi diamencikami, które są równomiernie rozmieszczone po całej długości wspaniale się prezentuje. Możesz wybrać te o konkretnej barwie, które doskonale sprawdzą się, aby podkreślić kolor oczu, a nawet nadać wyrazu całemu makijażowi.

Jeśli to dla Ciebie za mało, postaw na diamenciki na policzku. Świetnie wyglądają zarówno w minimalistycznej formie, a także w tej rozproszonej w kilku miejscach. Możesz także umieścić je nad ustami, gdzie w połączeniu z mocną szminką wyglądają wprost oszałamiająco!

Poza makijażem diamenty można spotkać także na zębach oraz wplecione we włosy. Jednak to już bardziej festiwalowy look, który na co dzień może okazać się zbyt czasochłonny. Natomiast każdy z makijaży, które zostały Wam przed chwilą przedstawione, wykonacie w ciągu kilku chwil. Warto oczywiście uprzednio sprawdzić, czy naklejanie na skórę ozdób nie wywoła u Was reakcji alergicznej.

Zdj. główne: Jennifer Marquez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*