Dlaczego warto dawać biżuterię w prezencie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biżuteria to klasyczny prezent, który wcale nie musi być nudny. Od lat jest to jeden z najchętniej wręczanych i otrzymywanych upominków i raczej nic tego nie zmieni. Dlaczego warto dawać ją bliskim?

Kobiety na całym świecie kochają biżuterię. Dzięki niej mogą odmienić wygląd swojej stylizacji. Ozdoby mogą być nawet najważniejszym elementem kobiecego stroju. Wystarczy założyć duże, zdobione, w nietypowym kształcie kolczyki, by klasyczna mała czarna wyglądała oryginalnie i stylowo. 

Zalety dawania biżuterii

Biżuteria jest zawsze eleganckim prezentem. Nie można też powiedzieć, że osoba, która ją podarowała poszła na łatwiznę. Przecież wręczenie dodatków, które będą pasowały do stylu kobiety, która ją otrzymuje, jest nie lada wyzwaniem. 

Podarowanie wyszukanych ozdób w guście obdarowanej, to pewnik, że chętnie będzie ją nosić, mile nas przy tym wspominając. A przecież po to się wręcza prezenty!

Kolczyki, pierścionki, bransoletki czy wisiorki ładnie zapakowane pięknie też prezentują się np. pod choinką, czy pod bukietem czerwonych róż wręczonych z okazji (albo i bez okazji). 

Jaką biżuterię warto dawać kobiecie?

Klasykiem jest podarowanie kobiecie złotej biżuterii. Jeśli nie do końca jesteśmy pewni, jakie ma preferencje, to najbezpieczniejsze są klasyczne wzory w minimalistycznym stylu. Subtelne łańcuszki z niewielkimi zawieszkami, pierścionki z niewielkim oczkiem na środku, czy kolczyki – sztyfty, to pewnik, który zawsze będzie trafiony.

Coraz popularniejsza jest jest biżuteria hand made. Współczesne kobiety doceniają ozdoby, które są unikalne i wyjątkowe. Modne są wyszukane wzory, które przyciągają uwagę, dodając kobiecie pewności siebie. Wiele takich modeli można znaleźć w ofercie https://decolove.pl/. Atelier proponuje wysublimowane dodatki tworzone przez designerkę Karolinę Pytlakowską, która zachwyca tworząc biżuterię, której na próżno szukać w tradycyjnych salonach jubilerskich. 

Czy warto wręczać biżuterię ślubną?

Biżuteria ślubna w prezencie? To zależy. Może być np. kupiona przez druhny na wieczór panieński. Przyjaciółki z pewnością dobiorą kolczyki, które będą idealnie pasowały do sukni ślubnej i pozostałych dodatków. Skoro będą najbliżej panny młodej w dniu jej ślubu, to z założenia powinny znać ją i jej styl jak nikt inny.

Jeśli kobieta dostanie biżuterię ślubną, to też odchodzi jej jeden wydatek związany z przygotowaniami ślubnymi, a te, jak wiadomo małe nie są. 

Poza tym jest też tradycja, że w dniu ślubu panna młoda powinna mieć na sobie coś starego. Dla wielu przyszłych mężatek wbrew pozorom to spory problem. Podarowanie jej biżuterii kilka miesięcy wcześniej, sprawi, że biżuterię można będzie uznać za „starą”, chociaż będzie nowa. 

Obecnie panny młode chętnie noszą na ślubach biżuterię, która nie przypomina tradycyjnej ślubnej. Chętnie zakładają kolorowe ozdoby, hitem są np. duże kolczyki w kształcie kwiatów. Do kolczyków można dobrać zawsze spinkę czy bransoletkę w tym samym stylu. A jeśli w ostatniej chwili kobieta zadecyduje się włożyć coś innego, to też nie problem, bo przecież ładną biżuterię założy jeszcze na wiele innych okazji. 

Fot.: Atul Vinayak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*