Fryzura a kształt twarzy – kiedy i na jakie uczesanie warto postawić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Fryzura idealnie dopasowana do twarzy pozwala na wydobycie jej naturalnego piękna. Dlatego tak ważne jest właściwe dobranie nie tylko samego cięcia, ale także odpowiedniego ułożenia włosów. Czy wiesz, jaka fryzura pasuje do Twojej twarzy?

Jak ustalić kształt twarzy?

Do prawidłowego określenia kształtu twarzy należy się przygotować. Abyś w całości widziała zarys, należy na gładko spiąć włosy i zrobić sobie zdjęcie na wprost. Wówczas będziesz w stanie samodzielnie ocenić, czy Twoja twarz jest owalna, okrągła, a może trójkątna lub kwadratowa. Spięte włosy nie będą zaburzać proporcji, dlatego taki widok będzie najbardziej miarodajny. Poznajmy zatem typy twarzy oraz sprawdźmy, która fryzura będzie do nich idealnie pasować.

Twarz okrągła

Ten typ charakteryzują pełne policzki, a do tego zaokrąglona linia włosów oraz okrągły podbródek. Warto zwrócić również uwagę na szczękę. Jeśli nie są widoczne wyraźne kanty, a szerokość twarzy zbliżona jest do jej długości, to oznacza, że masz okrągłą twarz. Jaka fryzura będzie Ci pasować? Najlepiej wybieraj te, które optycznie wysmuklą Twoje rysy. Dlatego znakomite będą cieniowania od samego czubka głowy, a także asymetryczne grzywki. Doskonale prezentują się również bardzo modne upięcia na dole głowy. Włosy należy wówczas zaczesać na gładko i związać dużą frotką, a po bokach wypuścić dwa grubsze pejsy. W takiej fryzurze z powodzeniem możesz wyjść na kolację oraz nosić ją na co dzień. Dla lepszego efektu wypuszczone pukle można lekko pofalować.

Twarz owalna

Twarz, która jest typowo owalna, ma zaokrągloną linię włosów, a jej najszersze miejsce znajduje się na wysokości kości policzkowych. Jest ona dłuższa niż twarz okrągła i bardziej symetryczna. Odznacza się wyciągniętym podbródkiem i wysokim czołem. Co ciekawe, do tego typu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Zatem szaleć możesz z prostymi grzywkami, różnego rodzaju upięciami, a nawet krótkimi fryzurami. Znakomicie wygląda z tzw. long bobem oraz z grzywką, która lekko rozchodzi się na boki. Ważne tylko, aby stronić od przedziałka na środku, który może ją optycznie wydłużyć. Na wielkie wyjścia postaw zatem na gładkie upięcia, które są aktualnie bardzo modne. Wszystkie kosmyki zaczesz do tyłu i utrwal żelem tak, aby nic nie odstawało. Resztę zepnij z tyłu w koczek, kucyka lub warkocz. W takiej fryzurze będzie Ci bardzo wygodnie, a do tego będziesz prezentować się wyjątkowo szykownie.

Twarz kwadratowa

Ten typ urody cechuje bardzo mocno zarysowana linia żuchwy. Twarz jest szersza na dole, a kości policzkowe często są mocno widoczne, dlatego najlepiej do tego typu twarzy dobrać fryzurę, która lekko złagodzi ostre rysy. Znakomite będą włosy cieniowane, które lekko opadają na kości policzkowe. Na przyjęcia wybieraj różnego rodzaju loki, które będą miękko opadać na Twoją twarz. Wysokie upięcia z kilkoma wysuniętymi pasmami dodadzą twarzy lekkości i kobiecości.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna to taka, którą cechują wąski podbródek i wysokie czoło. Kości policzkowe są wydatne, a buzia wydaje się bardzo drobna. Wówczas najlepiej stawiać na krótkie fryzury, nawet te chłopięce. To cecha szczególna twarzy trójkątnej. Ponadto krótkie włosy pozwolą na zniwelowanie dysproporcji. Podczas ważnych wydarzeń lepiej unikaj gładkich upięć, które eksponują czoło. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, najlepsze będą luźne warkocze osadzone nisko na głowie oraz lekka grzywka.

Zdj. główne: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*