Fryzury z apaszkami – jak zrobić najmodniejsze upięcia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Fryzury z apaszkami to tegoroczny hit. Dzięki niemu każde upięcie nabiera dziewczęcego uroku. Jak je wykonać? To wcale nie jest trudne!

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią kolorowe ubrania, sukienki, spódnice, torebki typu koszyki oraz finezyjne upięcia. Tegorocznym hitem będą fryzury z apaszkami. Dzięki kolorowym, kwiecistym tkaninom we włosach każda kobieta wygląda młodo i promiennie! Niektóre panie uważają jednak, że samodzielne wpięcie apaszki jest skomplikowane. Okazuje się, że wcale nie, szczególnie, że możliwości jest całe mnóstwo!

1. Kucyk z apaszką to prawdziwy hit!

Największym powodzeniem w sezonie letnim będzie się cieszył kucyk z apaszką. A robi się go tak samo, jak zwykły kucyk. Wystarczy związać na czubku głowy koński ogon i związać włosy apaszką (ewentualnie najpierw gumką, a potem apaszką, żeby całość się lepiej trzymała). Supełek można zawiązać nad kucykiem lub pod nim – to kwestia gustu. Panie, które chcą odjąć sobie lat, mogą zawiązać apaszkę na kokardkę, wówczas ich fryzura będzie bardzo dziewczęca.

Na imprezę czy wyjście ze znajomymi warto upięte w kucyk włosy lekko podkręcić lokówką. Tylko nie na loczki-sprężynki, które już dawno przestały być modne, ale na lekkie fale. Wówczas włosy nabierają puszystości i całość prezentuje się znacznie ładniej.

2. Apaszka zamiast opaski

Jeśli lubimy nosić rozpuszczone włosy, ale i tak chcielibyśmy wpleść apaszkę, wówczas można jej użyć jako opaski. Supełek zawiązujemy pod włosami lub nad czołem. Apaszka może być lekko osadzona na czole, ale nie musi. Taka fryzura ma tę zaletę, że robi się ją szybko, a do tego włosy nie przeszkadzają w wykonywanych czynnościach. I trzeba przyznać, że apaszka jest znacznie ciekawszym rozwiązaniem niż tradycyjna opaska oraz bez wątpienia wygodniejszym.

3. Warkocz z apaszką

Ciekawym pomysłem jest też zrobienie warkocza, gdzie jedno pasmo jest zastąpione apaszką. Wówczas warkocz jest też grubszy i bez wątpienia ciekawszy. W górnej części włosów przypinamy apaszkę np. na wsuwkę, pasma dzielimy na dwie części i zaplatamy. łatwiejszym sposobem jest zrobienie kucyka, przywiązanie do gumki apaszki i zaplatanie z nią warkocza.

4. A może kok z apaszką?

Także kok można ozdobić apaszką. Taka stylizacja włosów latem będzie prezentować się fenomenalnie. Wystarczy zrobić kok, upiąć go wsuwkami i od spodu przewiązać chustką. Można też zrobić z niej kokardę i wpiąć z boku.

Jeśli zależy nam na nieco nonszalanckiej, ale romantycznej fryzurze, wówczas warto zrobić kucyk i włosy skręcić wokół gumki. Następnie od spodu mocujemy je apaszką i wyciągamy kilka pasm włosów, by stworzyć tzw. artystyczny nieład. Ta fryzura bez wątpienia będzie idealna na letnie wieczory i spotkania!

5. Mały kucyk na rozpuszczonych włosach

Fajnym pomysłem jest zebranie górnej części włosów i zrobienie z nich kucyka, który związujemy apaszką zamiast gumki. Pozostałe kosmyki zostawiamy rozpuszczone, możemy je lekko podkręcić, by nadać im puszystości.

Jak widać, wszystkie z prezentowanych fryzur są bardzo łatwe w wykonaniu, a efekt końcowy – rewelacyjny!

Zdj. główne: Andreas Fickl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*