Jak kupować buty w internecie? Poradnik

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już od wielu lat coraz większą popularność zyskują zakupy przez internet. Nic dziwnego – jest to bardzo wygodny i często opłacalny sposób. Internetowy zakup butów również może być strzałem w dziesiątkę, należy jednak stosować się do kilku zasad. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo kupować buty przez internet.

Dokładnie sprawdzaj i porównuj ceny

Zakupy przez internet są na tyle proste, że śmiało możesz porównać oferty wielu sklepów w poszukiwaniu tej najlepszej. Korzystaj z tego przywileju, ponieważ nierzadko możesz w ten sposób zaoszczędzić sporą sumę. W tym celu weź długopis i kartkę, na której sporządzisz porównanie ofert. Zapisuj ceny, koszt dostawy oraz jej czas. Ponadto może się okazać, że Ty lub ktoś z Twoich znajomych posiadacie kod rabatowy do sklepu, który wybierzesz. Wtedy po wpisaniu go w koszyku zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze.

Przed zakupem sprawdź, jaki czas zwrotu ma dany sklep

Zakup butów przez internet jest o tyle ryzykowny, że nigdy nie będziesz pewien, iż produkt będzie dobrze dopasowany. Z tego powodu należy sprawdzić, czy dany sklep posiada możliwość zwrotu towaru, a jeżeli tak, to jaki masz na to czas. W innym wypadku może się okazać, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto, a butów nigdy nie założysz.

Czytaj opinie o wybranym modelu

Wiele sklepów internetowych mających w ofercie obuwie umożliwia wystawienie opinii konkretnemu produktowi. Jest to bardzo przydatna opcja, dzięki której dowiesz się, jak dane buty sprawdzają się osobom, które już je posiadają. W razie złych opinii zaoszczędzisz sobie trudu zamawiania i wydawania pieniędzy, które przeznaczyć możesz na zakup innego obuwia.

Zwróć uwagę na opis produktu

Wielu klientów dokonujących zakupów przez strony internetowe nie czyta dokładnie opisu produktów. To duży błąd, bo są tam zawarte wszelkie szczegóły i znaczące informacje. Dowiesz się, z jakiej skóry wykonane jest obuwie, jakiej długości ma wkładkę, na jaką porę roku jest przeznaczone oraz jak je czyścić i konserwować. Ta ostatnia rzecz jest najistotniejsza, ponieważ prawidłowa konserwacja obuwia ma wpływ na jego żywotność.

Dokładnie filtruj wyszukiwaną frazę

Zwykle siadając do poszukiwania butów, mamy w głowie konkretny model albo chociaż kolor. Zdecydowana większość sklepów internetowych posiada opcję filtrowania wyników wyszukiwania – skorzystaj z niej. Zaznacz konkretny kolor, rozmiar, fason oraz cenę. Zaoszczędzisz w ten sposób czas przeznaczony na wyszukiwanie ofert, które Cię nie interesują, a wyniki będą dużo bardziej zrozumiałe i przejrzyste.

Sprawdzaj promocje

W każdym internetowym sklepie obuwniczym znajdziesz promocje. Warto je przejrzeć na początku, ponieważ możesz tam znaleźć perełki w niskiej cenie. Często są to ostatnie pary z danego modelu lub buty, które zostają wycofane ze sprzedaży. Nawet jeżeli nie znajdziesz tam tego modelu, którego szukasz, to może wpadnie Ci w oko coś na inną okazję albo na przykład model na kolejną porę roku.

Nie zniechęcaj się!

Jeżeli zamówisz buty i okaże się, że nie do końca Ci odpowiadają, to nie mów od razu stanowczego „nie” zakupom obuwia przez internet. Skorzystaj ze zwrotu, jaki oferuje sklep i za zwrócone pieniądze zamów inną parę. Może ona będzie lepsza!

Zdj. główne: Pickawood/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*