Słynne Levi 501 – jak je stylizować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W Twojej szafie, jeśli jesteś fanką jeansów, na pewno znajdują się słynne Levi 501! To niekwestionowana legenda i ikona popkultury, która całkowicie zmieniła świat mody. Pierwszy model wyprodukowano prawie sto pięćdziesiąt lat temu, a wciąż uwielbiają je kobiety na całym świecie!

Historia i fenomen legendarnej marki Levi’s w pigułce

Pierwsze jeansy były, co ciekawe, szyte dla górników i robotników. Dziś są sprzedawane na całym świecie. Kobiety pokochały ten model.16-letni Oskar Löb Strauß, żyd niemieckiego pochodzenia, przyjechał z rodziną do St.Louis w stanie Missouri w 1829 roku. Ponad dwadzieścia lat później, motywowany kalifornijską gorączką złota, ruszył do San Francisco i założył swoje nowe przedsiębiorstwo Levi Strauss & Co. Levi Strauss marzył o rozwoju swojej marki. Zaczął więc przygodę z produkcją ubrań dla mniejszych sklepów. W międzyczasie spotkał krawca z Nevady. Wspólnie rozpoczęli pracę nad stworzeniem modelu spodni, które nie zniszczą się nawet podczas ciężkiej pracy fizycznej.

Kilka lat później pojawił się pomysł wyposażenia kieszeni w metalowe nity. Rozwiązanie to miało zapobiegać ich rozdzieraniu się. Spółka krawca z Nevady Jacoba Davisa i Leviego Straussa rozpoczęła wspólną działalność. W 1893 roku wystąpili o opatentowanie projektu. 20 maja 1873 roku Amerykański Urząd Patentowy nadał nr 139, 121 projektowi spodni, które później zdobyły serca kobiet i stanęły się niesamowicie popularnym modelem.

Od tej chwili jeansy produkowano już na masową skalę. Wcześniej tworzono już ubrania z użyciem dżinsu. Wyjątkowe w Levi’s były przede wszystkim metalowe wzmocnienia w kieszeniach i przy rozporku. To znak rozpoznawczy Straussa i Davisa. Wytrzymałość spodni sprawiła, że nie tylko robotnicy zaczęli się nimi zachwycać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez IWASACAR (@i_wasacar)


Charakterystyczne jeansy produkcji Straussa miały na początku rozporek zapinany na guziki i dodatkowo jedną, dużą kieszeń z tyłu i małą kieszonkę na zegarek. Zamek błyskawiczny pojawił się z czasem, dopiero w XX wieku. W latach 80. ubiegłego wieku Levi’s wprowadził numery seryjne każdego z produktów. Kultowe jeansy otrzymały miano Levi’s 501 i pod tą nazwą kojarzone są do dziś.

Pomysły na stylizacje

1.  Postaw na całkowicie jeansowy look!

Totalnie jeansowy look z pewnością zachwyci Twoich bliskich i dalszych znajomych! W ten sposób ubierano się między innymi w latach 90.! To świetny pomysł, by połączyć ze sobą jeansową kurtkę i Levi’s 501! Taki duet zrobi ogromne wrażenie i w pracy, i na wieczornym spotkaniu z przyjaciółmi!

2. Koszula i Levi’s 501! Spróbuj sama!

To dość standardowe połączenie. Spodnie i zwykła koszula może nie wzbudzą zachwytu, ale za to na pewno będziesz czuła się w tym połączeniu znakomicie.

3. Bluzka hiszpanka i szpilki, czyli Levi’s 501 w eleganckim wydaniu!

To dość odważne połączenie. Eleganckie, klasyczne szpilki i bluzka, która przyciąga spojrzenia wszystkich wokół. Jeśli wybierasz się na randkę, to pomyśl o stylizacji w tym klimacie! Twój luźny, ale elegancki styl na pewno zapadnie w pamięć Twojemu partnerowi!

4.  Załóż T-shirt i sportowe buty, a stworzysz wyjątkowy zestaw sportowy!

Dołącz do swoich Levi’s 501 sportowe buty i ubierz koszulkę. Tu wszystko będzie idealnie dopasowane. Sportowy look, który wyróżni Cię na tle wszystkich dookoła gwarantowany!

Zdj. główne: Claire Abdo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*