Jak wybrać portfel?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Portfel, zarówno damski jak i męski, powinien być nie tylko stylowy, ale również praktyczny. Czym się jednak kierować, wybierając odpowiedni portfel dla siebie? Podpowiadamy!

Sklepy oferują różne portfele, wśród których często niełatwo jest znaleźć idealny dla siebie. Pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii.

Materiał

Zwłaszcza portfele skórzane powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości. Nie tylko jednak, ponieważ jakość materiału jest ważna  w przypadku każdego portfela. Te skórzane są jednak najbardziej trwałe i wytrzymałe. Ich klasyczny design sprawia, że są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jeżeli chcesz, żeby portfel posłużył Ci przez dłuższy czas, staraj się unikać modeli wykonanych ze sztucznych tworzyw. Mimo że są tańsze niż te skórzane, ich trwałość jest dużo gorsza. Lepiej więc zainwestować w portfel z naturalnej skóry, który posłuży przez lata. Ten materiał znosi długie i intensywne użytkowanie, więc nie należy obawiać się, że w torbie albo w kieszeni ulegnie zniszczeniu.

Portfele mogą być wykonane z eko skóry, materiałów syntetycznych, bawełny czy nylonu. Dla osób, którym nie zależy najbardziej na długim użytkowaniu, właśnie takie modele będą dobrym rozwiązaniem.  Portfele z lekkich materiałów sprawdzą się najlepiej w przypadku dzieci i młodzieży, a także osób, które cenią sportowy styl.

Kolor

Najczęściej portfele dla panów kupowane są w klasycznych, stonowanych kolorach, takich jak czarny, szary albo brązowy. Pasują one do wszystkiego i są najbardziej uniwersalne, dlatego warto zdecydować się na taki portfel męski.

W przypadku kobiet często wybór kolorów jest większy. Portfel damski może być na przykład czerwony, różowy albo fioletowy. Takie kolory to rozwiązanie dobre dla bardziej odważnych pań. Oprócz kolorów, zdecydować należy się także na to, czy portfel ma być zdobiony.

Rozmiar

Często męskie portfele są większe niż damskie. Należy jednak pamiętać, że mężczyźni często portfel noszą w kieszeni spodni albo marynarki, więc nie może być on za duży. Rozmiar portfela dla kobiety powinien być natomiast dopasowany do rozmiaru torebki. Jeśli więc nosi ona na co dzień małą torebkę, zakup dużego portfela nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem.

Rodzaj zamknięcia

Portfele mogą być zapinane na zamek błyskawiczny, zatrzask, metalowe łapki albo na rzepy. Wybór odpowiedniego zamknięcia powinniśmy dostosować do tego, co jest dla nas najbardziej wygodnym rozwiązaniem.

Dostępne są także portfele składane. Są one najpopularniejsze,  ponieważ są bardzo wygodne. Pozwalają nosić większą ilość rzeczy. Zazwyczaj są także lepiej profilowane i łatwiejsze w obsłudze, bo ich otwarcie nie zajmuje dużo czasu. Nie ma także problemu, żeby wygodnie nosić je w kieszeniach, co jest dobre zwłaszcza w przypadku męskich portfeli.

Istotne jest także to, jakie i ile przegródek ma mieć portfel. Jeśli posiadasz dużo różnego rodzaju kart albo wizytówek, najlepiej wybrać taki model, w którym wszystkie będą miały swoje miejsce. Bardzo wygodne są portfele posiadające osobne przegródki na bilon i na banknoty.

Portfel na prezent

Żeby mieć pewność, że wybrany portfel spodoba się obdarowanej osobie, najlepiej spytać o jej indywidualne preferencje. Warto też zwrócić uwagę na kolorystykę innych dodatków w garderobie tej osoby. Żeby wybrać dobry rozmiar, należy zastanowić się, czy portfel będzie noszony w torebce czy też w kieszeni. Warto podpatrzeć, jaki model do tej pory nosi osoba, której chcesz wręczyć prezent. Pozwoli to uniknąć nietrafionego wyboru.

Zdjęcie główne: Artem Beliaikin/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*