Jak zrobić idealnego koka w kilka minut? Oto parę pomocnych akcesoriów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Różnego rodzaju upięcia, a zwłaszcza koki cieszą się ogromną popularnością wśród posiadaczek długich i półdługich włosów. To wygodna fryzura, która znakomicie sprawdza się zarówno w czasie eleganckich imprez, jak i w mniej formalnych okolicznościach. Często kok ratuje nam dzień, gdy włosy nie chcą się ułożyć i jedynym wyjściem jest upięcie ich w idealny kok na czubku głowy. Zastanawiasz się co sprawia, że niektóre koki wyglądają symetryczne i perfekcyjnie? Pomoce mogą okazać się przybory fryzjerskie, które pozwalają na wykonania koka, który zawsze wygląda dobrze. Sprawdź, jak użyć ich na Twoich włosach.

Wiele osób traktuje kok jako codzienną fryzurę do pracy czy na uczelnie. Niektóry upinają tak włosy tylko w czasie wykonywania aktywności fizycznej, np. podczas wizyty na siłowni. Część dziewczyn świadomie odsłania kark i szyję upinając włosy w wysoki kok, aby wyglądać ponętnie i zmysłowo, dlatego jest to rewelacyjna fryzura na randkę. Czasami zwykłe przewiązanie gumką włosów nie sprawia, że fryzura ułoży się w piękny kok. Aby mieć pewność, że kosmyki będą idealnie ułożone warto zastosować kilka narzędzi, które ułatwią nam to zadania. Nawet jeśli decydujemy się wykonać fryzurę a’la „artystyczny nieład” warto dopracować ją za pomocą wsuwek czy małych spinek. Poznaj kilka trików dzięki którym Twoja fryzura będzie zawsze wywoływać zachwyt.

Akcesoria do wykonania idealnego koka

  • WYPEŁNIACZE DO KOKA – wypełniacz pozwala na wykonania perfekcyjnego koka w dosłownie kilka minut. Dzięki zastosowaniu dodatkowego wkładu fryzura nabiera dodatkowej objętości.
  • WSUWKI – to obowiązkowy gadżet dla kobiet, które uwielbiają upięcia. Świetnie trzyma włosy, a przy tym robi to w sposób dyskretny.
  • SZPILKI DO WŁOSÓW – można upiąć włosy do koka posługując się elegancką szpilką, dzięki niej możemy spiąć większą ilość kosmyków.
  • GRZEBIEŃ DO TAPIROWANIA – układając włosy do koka warto poświęcić kilka minut na dodanie im dodatkowej obojętności np. lekko je tapirując.

Przeczytaj też: Jak prawidłowo używać zalotki do rzęs?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*