Jak zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednia pielęgnacja włosów połączona z regularnym nawadnianiem organizmu, uzupełnianiem niedoborów i zdrową dietą, to sprawdzony sposób na zdrowe oraz nawilżone włosy. Przeczytaj, o czym należy pamiętać, aby cieszyć się piękną fryzurą. 

 

Włosy są często traktowane jak atrybut kobiecości. Warto zadbać o to, aby były zdrowe, odżywione i odpowiednio nawilżone. Ważne jest nie tylko nawilżanie włosów od zewnątrz, ale również dbanie o dietę pełną witamin i składników odżywczych oraz prawidłowe nawodnienie organizmu. Instytut Medycyny zaleca, aby kobiety wypijały około dwóch litrów wody dziennie.

Właściwa codzienna pielęgnacja

Regularna pielęgnacja przekłada się na lepszą jakość włosów. Warto zadbać o równowagę skóry głowy, a także dostosować kosmetyki do rodzaju i kondycji włosów oraz trwającej pory roku. Do złych nawyków należy zarówno przesuszanie skalpu, które ma miejsce przy zbyt częstym myciu głowy, jak i stosowanie nadmiaru kosmetyków, co sprawia, że włosy są obciążone i oklapłe, a mieszki włosowe ulegają zapchaniu, co może prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry. Dobrą praktyką jest regularne wykonywanie peelingów do skóry głowy, które pozwalają usunąć martwe komórki naskórka z powierzchni skóry oraz pobudzić wzrost nowych włosów i ograniczyć ich wypadanie. W przypadku nawracających problemów skórnych, takich jak uciążliwy łupież, należy skonsultować się z dermatologiem.

Kosmetyki dobrane do potrzeb

Przy doborze kosmetyków pielęgnacyjnych warto uwzględnić także stopień porowatości włosów. Porowatość określa naturalny stopień rozchylenia łusek włosa, który może ulec zmianie pod wpływem właściwie dobranych produktów. Wyróżniamy porowatość niską, średnią i wysoką.  Włosy niskoporowate oznaczają zwykle niewielki stopień rozchylenia łusek, dzięki czemu są naturalnie gładkie, sypkie i błyszczące. Natomiast włosy średnioporowate wymagają dbałości o zachowanie równowagi PEH w pielęgnacji. Osoby o wysokim stopniu porowatości włosów powinny zdecydować się na kompleksową pielęgnację nawilżającą, aby poprawić stan przesuszonych, szorstkich i łamliwych włosów.

Zabieg w profesjonalnym salonie

Aby poprawić kondycję włosów, warto także zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne pod okiem zaufanego fryzjera. Regularne podcinanie końcówek, masaż skalpu czy nawilżająca ampułka z serum to rozwiązania, dzięki którym wzmocnisz swoje włosy, a także sprawisz, że staną się one bardziej gładkie i nawilżone. Warto wybrać studio fryzur Poznań, w którym znajdziesz profesjonalne doradztwo. Z pomocą doświadczonego stylisty fryzur dowiesz się, jaka fryzura najlepiej podkreśli Twoją urodę, a także jakie elementy pielęgnacji włosów warto wdrożyć do swojego rytuału piękna.

Dbałość o składniki w diecie i nawadnianie

Odwodnione włosy mogą być efektem nie tylko niewłaściwej pielęgnacji i źle dobranych linii kosmetyków, ale również diety ubogiej w składniki odżywcze. Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami kwasów tłuszczowych i witamin m.in. B, C czy B12. Warto robić regularne badania, aby kontrolować swoje zdrowie i na bieżąco uzupełniać brakujące składniki. W okresie letnim należy również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu kosmetyków do włosów z filtrami UV.

Zdj. główne: Alexander Krivitskiy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*