Jak nadać paznokciom kształt?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie sprawiają, że dłoń jest kobieca i elegancka. Odpowiedni kształt paznokci to trudna do określenia kwestia – nie zawsze każdy paznokieć, nawet na tej samej dłoni, ma taki sam kształt, a odnalezienie i nadanie paznokciom prawidłowej formy, jest niełatwym zadaniem nawet dla profesjonalistów. Jak zatem w domowych warunkach nadać paznokciom odpowiedni kształt?  

Piłowanie pilniczkiem do paznokci

Najpopularniejszym sposobem na nadanie paznokcjom pożądanego kształtu, jest opiłowanie ich za pomocą pilniczka. Na rynku dostępne są różne rodzaje pilników, przez co trudno jest określić, który z nich rzeczywiście będzie najlepszy. Do formowania paznokci sztucznych – tipsów, akrylowych czy żelowych, świetnie sprawdzi się pilnik z papierem ściernym, nawet o dużej gradacji. Pozwala on na szybką, sprawną i łatwą pracę, dzięki czemu można bez problemu opiłować paznokcie w krótkim czasie. Papier ścierny jest jednak zdecydowanie zbyt mocny na naturalną płytkę paznokcia. Do piłowania – zarówno skracania, jak i wygładzania i kształtowania – paznokci naturalnych, najlepiej sprawdzi się pilniczek szklany, który jest bardzo delikatny dla płytki, nie podważa jej i nie prowadzi do rozdwajania warstw paznokcia. Za pomocą szklanego pilnika możesz nawet wygładzić i domknąć łuski płytki paznokciowej na krawędziach wolnego brzegu.

 

Popularne kiedyś pilniczki metalowe nie są bezpieczne dla naturalnych paznokci – uszkadzają je, podważają łuski i prowadzą do powstawania mikroubytków, przez które paznokcie się łamią. Z kolei na paznokciach sztucznych są zwyczajnie mało skuteczne – ich gradacja jest zbyt mała, by w sprawny sposób spiłować twardy materiał, jakim jest utwardzony żel lub akryl.

Piłowanie frezarką

Zbawieniem dla wielu stylistek paznokci jest frezarka, która pozwala na znaczące przyspieszenie pracy i ułatwia ją nie tylko przy kształtowaniu paznokci, lecz także podczas pielęgnacji skórek. W zależności od wybranej końcówki freza, frezarka może nadawać się zarówno do pracy z naturalnymi, jak i sztucznymi paznokciami, choć dużo bezpieczniejsza jest w przypadku utwardzonych kosmetyków do paznokci Frezarki są dostępne zarówno w wersji profesjonalnej, jak i ograniczonym i mniej inwazyjnym wariancie, do użytku prywatnego, dla amatorów. Frezarka ułatwia na przykład usuwanie warstwy żelu, akrylu lub lakieru hybrydowego z powierzchni płytki paznokcia, bez konieczności namaczania dłoni w acetonie i długotrwałego zmywania produktu.  Ich duży wybór znajdziesz na: https://activeshop.com.pl/.

Jak znaleźć najlepszy kształt paznokcia?

Twoje paznokcie mogą mieć najróżniejsze kształty, a ich forma zależy właściwie tylko od Twojej wyobraźni i umiejętności. Najlepiej dłoń wygląda jednak, gdy paznokcie są opiłowane w równy, schludny sposób, a ich kształt jest zgodny z naturalnym. Najprostszym wyznacznikiem naturalnego kształtu paznokcia jest kształt przy skórkach. Paznokieć powinien być mniej więcej równą formą geometryczną. Oznacza to, że jeśli Twoje skórki są szerokie i lekko kwadratowe, Twoje paznokcie będą wyglądały najlepiej opiłowane w kształt prostokąta. Zaokrąglone skórki najlepiej będą komplementowały paznokcie owalne, a wąska baza paznokcia, przypominająca nieco literkę V, będzie wyglądała najkorzystniej z kształtem migdała.

Fot.: Dagmara Dombrovska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*