Kamień gua-sha – jak stosować, aby zobaczyć efekty

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Metoda pielęgnacji twarzy, polegająca na masowaniu twarzy specjalnym kamieniem gua-sha, przywędrowała do nas z Chin i zyskuje coraz szersze grono sympatyków. Nie tylko pozwala zachować skórze młody wygląd, lecz także wycisza i relaksuje. Poznaj sekrety masażu kamieniem gua-sha!

Czym jest masaż kamieniem gua-sha?

Nazwa gua-sha jest połączeniem dwóch słów: gua, czyli pocieranie i sha – zaczerwienienie. Tłumaczenie idealnie odzwierciedla cały proces masażu: twarz po nim staje się ciepła i czerwona, dzięki rozszerzaniu naczyń krwionośnych.

Kiedyś masaż kamieniem gua-sha wykonywano w celach leczniczych. Masowanie skóry twarzy i szyi specjalnym kamieniem o nieregularnym kształcie pobudza przepływ krwi i limfy, dzięki czemu skóra jest bardziej dotleniona. Dziś technikę tę stosuje się również po to, by zwiększyć intensywność działania produktów do twarzy.

Według chińskiej filozofii, masaż gua-sha ma również wymiar duchowy. Masowanie skóry udrażnia ujścia energii witalnej i ułatwia przepływ między złą i dobrą energią, dzięki czemu możemy osiągnąć równowagę duchową.

Kiedy stosować masaż kamieniem gua-sha?

Masaż kamieniem gua-sha może przynieść wiele korzyści, zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. Może stosować go każdy, kto chce zachować młody i zdrowy wygląd cery – niezależnie od wieku i płci. Masaż kamieniem gua-sha szczególnie zaleca się osobom, które borykają się z takimi problemami jak opuchnięcie twarzy i szyi, rozszerzone pory, cienie pod oczami, widoczna dolina łez, zastoje limfy, zmarszczki oraz blada, pozbawiona życia cera.

Istnieją jednak przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonywanie masażu gua-sha. Są to: stany zapalne cery, krwiaki, ranki, zadrapania, wrzody, pękające naczynka, trądzik oraz nowotwory.

Masaż kamieniem gua-sha z powodzeniem możemy zastosować wtedy, gdy potrzebujemy chwili relaksu i wytchnienia. Jest on odprężający i całkowicie bezbolesny.

Masaż kamieniem gua-sha – efekty

Już po pierwszym masażu kamieniem gua-sha zauważymy wyraźne efekty. Skóra stanie się bardziej ożywiona, nabierze zdrowego kolorytu. Zniknie zmęczenie, mięśnie rozluźniają się. Wykonując masaż twarzy regularnie, zaobserwujemy zmiany takie jak: zmniejszenie widoczności zmarszczek, ujędrnienie cery, poprawa owalu twarzy, detoksykacja i oczyszczenie cery oraz przede wszystkim rozluźnienie i ukojenie.

Jaki kamień gua-sha wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzai kamieni gua-sha. Różnią się one od siebie nieznacznie, a wybór jest jedynie kwestią preferencji.

Kamień gua-sha z jadeitu szybko łagodzi ból i dogłębnie regeneruje cerę. Według chińskiej medycyny odpowiada za pozbycie się negatywnej energii. Jadeit uznawany jest za kamień leczniczy, który pomaga w chorobach wątroby i nerek.

Kamień gua-sha z różowego kwarcu ma działanie o wiele bardziej uelastyczniające i detoksykujące niż jadeit. Dłużej zachowuje chłód, dzięki czemu intensywniej stymuluje pracę komórek i domyka pory.

Jak wykonywać masaż kamieniem gua-sha?

Kamień gua-sha to płytka o nieregularnym kształcie. Każda ścianka przeznaczona jest do masażu innej części twarzy. Zagłębienie służy do masażu żuchwy, podbródka i nosa; najdłuższy do czoła, policzków i szyi, a zaokrąglona część do strefy między brwiami i pod oczami.

Masaż wykonujemy na oczyszczonej i natłuszczonej olejkiem skórze. Po ok. 10 razy przesuwamy kamień po wybranej strefie twarzy, wykonując ruchy od środka twarzy do zewnątrz. Masaż można wykonywać 2–3 razy w tygodniu.

Zdj. główne: Content Pixie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*