Naturalne sposoby na utrzymanie białych zębów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku Polacy wydają mnóstwo pieniędzy na to, aby ich zęby były białe. Większość z nas decyduje się na zakup środków do wybielania, które pozwalają na przeprowadzenie kuracji w domowych warunkach. Duża liczba preparatów zawiera chemiczny skład, a ich działanie nie zawsze przynosi pożądany efekt. Ciekawą alternatywą będzie wypróbowanie naturalnych sposobów na utrzymanie białych zębów. Sprawdź, jak wybielić zęby w prosty i bezpieczny sposób. Kluczem do sukcesu na pewno będzie regularne stosowanie jednego z niżej wymienionych rozwiązań na piękny i perłowy uśmiech.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, że zęby pokryte zostają nieestetycznym nalotem i tracą swój naturalny odcień. Na pewno kluczowe znaczenie ma prowadzony przez nas styl życia, takie elementy, jak niezdrowa dieta czy nałóg nikotynowy na pewno nie sprzyjają zdrowemu wyglądowi zębów. Niektóre pokarmy plamią zęby i sprawiają, że szkliwo staje się coraz bardziej matowe, a zęby wyglądają na żółte. Takie przebawienia może zniwelować za pomocą domowych metod. Niezbędne są oczywiście takie składowe, jak codzienne mycie i nitkowanie zębów oraz regularne wizyty u dentysty.

Sposoby na piękny uśmiech i białe zęby

  1. KURKUMA. Wystarczy wetrzeć w zęby sproszkowaną przyprawę o wybielających właściwościach. Najpierw zęby zabarwią się na żółto od pigmentu zawartego w kurkumie, ale zniknie on po spłukaniu zębów wodą.
  2. SODA OCZYSZCZONA. Soda to substancja, która ma bardzo uniwersalne właściwości. Drobinki w niej zawarte mogą pomóc w usunięciu osadu nazębnego z powierzchni zębów. Wielu dentystów jednak odradza ten sposób wybielania zębów.
  3. OCET JABŁKOWY. Kwas octu może pomóc rozpuścić osad nazębny, który gromadzi się na zębach. Ten sposób może jednak spowodować osłabienie naturalnego szkliwa.
  4. OLEJ KOKOSOWY. Olej kokosowy jest produktem bezpiecznym dla zdrowia zębów. Zaleca się go stosować w formie płukanek jamy ustnej, które należy wykonywać przez kilka miesięcy. To dobry sposób na wzbogacenie codziennej higieny jamy ustnej, który sprawi, że zęby staną się bielsze.

Przeczytaj też: 3 sposoby zastosowania rumianku w codziennej pielęgnacji

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*