Ochrona samochodu przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych w formie ubezpieczenia – czy to możliwe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polska to jeden z krajów leżących w klimacie umiarkowanym, jednak i w naszym regionie często zdarzają się załamania pogody, które mogą zagrażać stanowi naszego pojazdu – szczególnie wtedy, gdy mamy w zwyczaju parkować go w miejscach niezadaszonych. Dowiedz się, jakiego rodzaju ubezpieczeniem od gradu i burzy warto się zainteresować.

Czym grożą naszemu pojazdowi burze czy gradobicia?

Złe warunki atmosferyczne mogą wpływać nie tylko na ograniczoną widoczność na drodze czy pogorszoną przyczepność do nawierzchni. Zjawiska takie, jak burze z gradem mogą w poważny sposób uszkadzać nasze pojazdy. Intensywny wiatr może sprawić, że ciężkie gałęzie lub poszczególne obiekty uderzą w nasz samochód, uszkadzając jego szyby czy karoserię. Grad to z kolei bardzo częsty winowajca wgnieceń w samochodzie, a naprawa pojazdu, który był długo wystawiony na jego działanie, może kosztować nas krocie.

W przypadku zalania samochodu na skutek ulewnych deszczy, zniszczeniu ulec może nie tylko nadwozie czy tapicerka auta, lecz także podzespoły elektroniczne w jego wnętrzu. Jest to najgorszy możliwy przypadek – koszty naprawy elektroniki to czasem nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Ubezpieczenie od uszkodzeń wskutek złych warunków pogodowych

W obliczu takich ewentualności warto zastanowić się – czy istnieje ubezpieczenie samochodu od gradu bądź innych negatywnych warunków atmosferycznych? W sytuacjach, gdy to pogoda jest odpowiedzialna za uszkodzenie naszego auta, nie sposób domagać się likwidacji szkody z OC sprawcy, jako że taka osoba fizycznie nie istnieje. Jest jednak rodzaj ubezpieczenia, który zabezpiecza nas także w takich sytuacjach – jest to ubezpieczenie Autocasco.

AC to ubezpieczenie, które chroni nas w razie uszkodzenia naszego własnego pojazdu. Zakres ochrony, który przysługuje w ramach danej polisy ubezpieczeniowej, zależny jest od oferty danej firmy ubezpieczeniowej. Zniszczenie pojazdu przez siły przyrody znajduje się wśród sytuacji, które bardzo często znajdują się w zdarzeniach, przed którymi chroni nas Autocasco. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danej polisy znaleźć można informację, czy uszkodzenie wywołane przez żywioły uprawnia nas do uzyskania odszkodowania w sytuacji, gdy szkoda jest jedynie częściowa czy całkowita.

Ubezpieczeniem przed skutkami gradu i burzy może stać się także ubezpieczenie szyb, które często znajduje się w ofertach ubezpieczalni.

Od czego zależna jest cena ubezpieczenia AC?

Cena Autocasco jest zależna w głównej mierze od wartości pojazdu czy wariantu likwidacji szkody. Poszczególne firmy mogą oferować ubezpieczenie tego rodzaju w bardzo różnych cenach, a także oferujące bardzo różne formy ochrony.

W znalezieniu najkorzystniejszego ubezpieczenia Autocasco pomóc Ci może porównywarka ubezpieczeń samochodowych, którą znajdziesz przykładowo na stronie rankomat.pl, gdzie można także od razu wykupić ubezpieczenie. Załatwianie wszystkiego w stacjonarnych placówkach ubezpieczalni powoli odchodzi w niepamięć – warto korzystać z nowoczesnych, użytecznych rozwiązań, takich jak te, które oferuje nam rankomat.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*