Planujesz kupić zegarek? Te marki tworzą najbardziej pożądane modele

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Szwajcaria nie bez powodu uznawana jest za kraj, w którym zegarmistrzostwo jest na najwyższym poziomie. Pochodzące z tego państwa akcesoria mają wysokiej jakości mechanizmy. Składają się z około 300 elementów, a ich złożenie wymaga od 150 do 2000 godzin pracy.  Ich wysoka, ale w pełni uzasadniona cena nie powinna budzić zdziwienia. Jednak Szwajcaria to nie jedyny kraj, który zapewnia ich najwyższą jakość. Dowiedz się, na jakie firmy warto zwrócić uwagę, wybierając zegarek.

Zegarki najbardziej pożądane w 2021 roku

1.    Victorinox

Firma została założona w 1884 roku w miejscowości Ibach przez Karla Elsnera (obecnie jej dyrektorem generalnym jest jego prawnuk, Carl Elsener). Wówczas funkcjonowała jako niewielki warsztat specjalizujący się w produkcji noży. Z czasem w gamie produktów pojawiły się scyzoryki, a jeszcze później perfumy, torby i  zegarki. Marka stała się najbardziej rozpoznawalna dzięki produkowaniu oraz eksportowaniu produktów wykonanych ze stali. Wysokiej jakości noże, to znak rozpoznawczy marki. Przez wiele lat były one bowiem dostarczane szwajcarskiej armii. Jednak w jej ofercie od wielu lat znajdują się również czasomierze o doskonałej precyzji i niezwykle starannym wykonaniu, które podbijają świat. Przy zamówieniu niektórych modeli zegarków można otrzymać także firmowy scyzoryk.  Warto wiedzieć, że 10% udziałów firmy Victorinox ma do dyspozycji fundacja o charakterze non profit, która wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne.

2.    Junghans

To firma, która powstała w niemieckim Schwarzwald w 1861 roku z inicjatywy Erharda Junghansa. Początkowo, pod nazwą Zeller & Junghans, produkowała jedynie części do zegarków. W 1903 roku natomiast zyskała status największej na świecie firmy. Design zegarków tej marki z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom estetyki vintage. Szacuje się, że w tym przedsiębiorstwie każdego dnia powstaje około 20 tysięcy produktów. Niezawodną precyzję osiągają dzięki zastosowaniu autorskiego systemu Junghansa. Są montowane w jednej fabryce, a transport ich elementów ograniczono do niezbędnego minimum. W ten sposób pracownicy pracujący dla tej marki mogą kontrolować ich produkcję na każdym etapie. Projektanci dążą do stałego udoskonalania wzornictwa dzięki wykorzystaniu umiejętności rzemieślniczych. Motto marki brzmi: ,,Broniąc tradycji – zapewnić przyszłość”.

3.    Orient

Kolejna propozycja, której warto się przyjrzeć, to japońska marka Orient. W 1901 roku Shogoro Yoshida założył hurtownię zegarków, jednak była ona jedynie fundamentem dla przedsiębiorstwa Orient Watch Co. utworzonego w 1950 roku. Miłośnicy produktów Orient cenią markę przede wszystkim za ich minimalistyczny, szykowny wygląd. Właśnie uniwersalny design sprawia, że ich zegarki świetnie prezentują się zarówno w codziennej, jak i formalnej stylizacji.

4.    Aerowatch

Początki tej marki sięgają roku 1910. W tym czasie szwajcarski biznesmen Jacob Gutmann, obejmujący wówczas stanowisko dyrektora Gutmann & Cie – Federal Watch & Co, postanowił zająć się wytwarzaniem zegarków kieszonkowych. Nazwa firmy odnosiła się do rekordów lotniczych, które zostały pobite w roku jej założenia. Dlatego w starszych modelach na tarczy umieszczona jest ilustracja przedstawiająca samolot. Obecnie każdy zegarek firmy Aerowatch jest produkowany ręcznie. Ich modele posiadają odporne na wszelkie zarysowania szafirowe szkła i  mechanizmy kwarcowe. W ozdobnych elementach tarczy i koperty stosuje się brylanty. 

5.    Seiko

Podobnie jak Orient, jest to marka reprezentująca japońskie firmy zegarmistrzowskie. Została założona w 1881 roku. Jej ogromnym sukcesem jest wprowadzenie na rynek zegarków wykorzystujących technologię Kinetic, która umożliwia zasilanie ich baterii dzięki energii pochodzącej z ruchów wykonywanych nadgarstkiem. W bogatej ofercie Seiko znajdziemy modele, które doskonale sprawdzą się u miłośników aktywności fizycznej – ich ogromną zaletą jest sposób ładowania baterii, tym razem poprzez promienie słoneczne. Należą do nich między innymi zegarki z linii Astron.

6.    Carl von Zeyten

Niemieckie przedsiębiorstwo produkujące ponadczasowe zegarki powstało w połowie ubiegłego stulecia z inicjatywy Carla von Zeytena. Niezwykle charakterystyczny i przyciągający uwagę design mają czasomierze typu skeleton. Zostały one zaprojektowane tak, by możliwe było obserwowanie działania mechanizmu pracującego wewnątrz. Może to dotyczyć całej tarczy lub tylko jej części, nazywanej open heart.

Przeczytaj też: Co właściwie symbolizują biżuteryjne kamienie?

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*