Szczoteczka soniczna do twarzy – czy warto mieć ją w swojej kosmetyczce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe technologie coraz częściej stają się częścią naszego codziennego życia. Dotyczy to również kwestii pielęgnacji czy makijażu. Hitem ostatnich miesięcy jest szczoteczka soniczna, czyli urządzenie które wspaniale oczyszcza skórę twarzy. Na pewno dużym plusem jest wielkość szczoteczki, która bez problemu zmieści się w każdej kosmetyczce, dlatego możemy ją zabrać na wakacje czy wyjazd służbowy. Jak działa szczoteczka soniczna i jakie są jej główne funkcje? Przyjrzyjmy się wspólnie temu gadżetowi! 

Szczoteczka soniczna do twarzy – sekret idealnie oczyszczonej skóry

Warto wiedzieć, że szczoteczka soniczna do twarzy pozwala oczyścić skórę twarzy nawet sześć razy dokładniej, niż tradycyjne peelingi czy żele myjące. To wspaniała wiadomość, zwłaszcza dla osób zmagających się z problemami z niedoskonałościami. Zanieczyszczenia, zaskórniki czy martwy naskórek przestają być problemem, gdy do dyspozycji mamy sprzęt tego rodzaju. Szczoteczka oczyszcza twarz za pomocą działania specjalnych drgań oraz fal dźwiękowych. W tym celu głowica może wykonać nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczka soniczna do twarzy to urządzenia które działa bardzo prosto i intuicyjnie. Aby dokładnie oczyścić twarz pierwszym krokiem jest usunięcie makijażu np. sprawdzonym płynem micelarnym oraz delikatnie zwilżyć skórę. Na wilgotną buzię nakładamy produkt o działaniu oczyszczającym np. żel dopasowany do naszego typu cery lub peeling. Ciekawym preparatem do oczyszczania będą oleje naturalne. Następnym etapem jest włączenie urządzenia, które przykładamy do twarzy i wykonujemy koliste ruchy. Szczoteczkę soniczną do twarzy warto używać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Codzienne oczyszczanie twarzy może prowadzić do podrażnień oraz zaczerwienienia. Każda cześć twarzy powinna być masowana przez określoną ilość sekund – w większości urządzeń możemy ustawić timer, który poinformuje nas kiedy trzeba przenieść szczoteczkę na inną strefę. Ten rodzaj urządzenia powinien być jedynie lekko dostawiany do skóry, wówczas ruchy szczoteczki będą najbardziej efektowne.

Zalety stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy

Stosowanie szczoteczki sonicznej do twarzy może przynieść naprawdę spektakularne efekty o ile będziemy stosować ją regularnie. Użytkowniczki już po kilku tygodniach zauważyły, że skóra stała się gładsza i bardziej ożywiona. Ogromną zaletą jest oczywiście fakt, że twarz jest oczyszczona, więc nie ma na niej zaskórników czy porów. Cera staje się promienna i wygląda na wypoczętą. Plusem jest również zmniejszenie problemu z wypryskami oraz niedoskonałościami.

Przeczytaj też: TOP 5 kremów z witaminą C, które świetnie nawilżą Twoją cerę

Zdjęcie główne: LIGHTFIELD STUDIOS/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ola 30.04.2021

    Te szczoteczki są genialne!

  • Ola 30.04.2021

    Kocham te szczoteczki!