Szczotkowanie ciała na mokro i sucho – co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz, by Twoja skóra wyglądała wspaniale? Trafiłaś na nowy artykuł o szczotkowaniu ciała? W sieci jest już na ten temat naprawdę wiele informacji. Nigdzie nie pada jednak wyjaśnienie, co sprawdzi się najlepiej w przypadku której skóry. Jakie szczotkowanie wybrać? Na sucho czy na mokro? My podpowiadamy!

Korzyści ze szczotkowania ciała

Pierwszą zaletą szczotkowania ciała jest pobudzenie krążenia krwi. Składniki zawarte w kosmetykach lepiej wchłaniają się w naszą skórę i działają intensywniej. To niekwestionowana zaleta prostej czynności, jaką jest szczotkowanie. Skóra staje się dzięki temu jędrniejsza, a cellulit mniej widoczny. Nie musisz martwić się też o wrastające włoski czy wykonywanie klasycznych peelingów. To tylko kilka zalet, o których wspominamy, by przekonać Cię jeśli jeszcze się wahasz, czy w ogóle zaczynać szczotkować!

Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho możesz wykonywać rano i wieczorem. To standardowa wersja tego zabiegu. Prosta czynność da Ci zastrzyk pozytywnej energii na dzień dobry, a wieczorem ukoi nerwy i zrelaksuje. Wybór należy więc do Ciebie. Na początku szczotkowanie należy wykonywać co kilka dni, by skóra przyzwyczaiła się do nowej pielęgnacji. Standardowy czas trwania masażu to około 5–10 minut. Początkujące osoby powinny dostrzec pierwsze efekty nawet gdy będą wykonywały szczotkowanie przez zaledwie 3 minuty.

W szczotkowaniu najważniejsze są długie ruchy szczotką od dołu do góry, w kierunku serca. Brzuch należy masować ruchami kolistymi. Dłonie, przedramiona i ramiona koniecznie wykonując długie ruchy. Szczotki nie powinniśmy przyciskać zbyt mocno do naszej skóry. Osoby początkujące mogą odczuwać drobny dyskomfort przez jej twardość. Z czasem jednak skóra się przyzwyczai. Większy nacisk szczotki na ciało można stosować tam, gdzie skóra jest grubsza, czyli na przykład na pośladkach. Skóra może być po zabiegu delikatnie zaróżowiona.

Szczotkowanie na mokro

Szczotkowanie na mokro ma wiele zalet, podobnie jak szczotkowanie na sucho. Jest ono jednak mniej spektakularne niż to wykonane na sucho. To jednak swego rodzaju alternatywa dla kobiet, które mają niezwykle wrażliwą, naczynkową skórę. Często zdarza się, że nawet przy ostrożnym i delikatniejszym szczotkowaniu na mokro i tak pojawiają się różnego rodzaju komplikacje.

Niebezpieczeństwem w przypadku szczotkowania skóry wrażliwej jest natrafienie na żylaki. Jeśli je posiadasz to najpierw powinnaś zgłosić się do swojego lekarza na konsultację. W przypadku szczotkowania na mokro woda zdecydowanie zmniejsza szorstkość szczotki. Zabieg jest więc mniej intensywny i mniej odczuwalny. Jego efekty też raczej nie będą widoczne tak szybko, jak przy zabiegu bez wody. Wykonuje się je pod prysznicem, najlepiej podczas kąpieli. Szczotkujemy, zaczynając od stóp i kierujemy się stopniowo w górę.

Zdj. główne: SUN STUDIO CREATIVE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*