Akupunktura kosmetyczna ma na celu odżywienie i odmłodzenie skóry. To świetna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych oraz ostrzykiwania substancjami chemicznymi. Polega na wbijaniu bardzo cienkich igieł w różne obszary twarzy, co skutkuje odnawianiem się komórek skóry. Ponadto zabieg ten wzmaga naturalną produkcję kolagenu. Dowiedz się więcej o akupunkturze w kosmetyce!
Na początku akupunkturę stosowano w medycynie chińskiej. Przy pomocy igieł leczono choroby wewnętrzne organizmu. Zauważono jednak, że pacjenci poddawani regularnym zabiegom akupunktury mają lepszą kondycję skóry. Była ona zdrowsza i lepiej radziła sobie z procesami starzenia. W ten oto sposób całkiem przypadkiem odkryto, że terapia, jaką jest akupunktura, może przysłużyć się nie tylko zdrowiu, ale i urodzie.
Do zalet akupunktury kosmetycznej należą:
Zabiegi akupunktury zazwyczaj są dużo tańsze niż botoks i chirurgia plastyczna. Nie rozkładają się również tak bardzo w czasie. To całkowicie bezpieczny i bezbolesny sposób na poprawę wyglądu. Co więcej, tego typu terapia nie wymaga okresu rekonwalescencji. To bardzo ważne, ponieważ nie każda z nas może sobie na to pozwolić. Akupunktura również działa jak wewnętrzny peeling i wpływa na elastyczność mięśni oraz strukturę skóry. Opiera się ona na naturalnych procesach w organizmie, co pozwala zachować młodość na długie lata.
Akupunktura kosmetyczna polecana jest dla kobiet powyżej trzydziestego piątego roku życia. To wtedy wiele z nas zaczyna się martwić starzeniem skóry. Kobiety młodsze też mogą się zainteresować tym tematem, szczególnie jeżeli ich cera jest zniszczona nadmiernym opalaniem lub innymi czynnikami niesprzyjającymi jej prawidłowej regeneracji.
Akupunktura cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet po czterdziestym i pięćdziesiątym roku życia. Jest cudowną alternatywną metodą odmładzania. Wygładza zmarszczki i poprawia jędrność skóry, czyli robi dokładnie to, czego dojrzałe kobiety potrzebują.
Na początku lekarz bada puls pacjentki, aby mieć wgląd w ogólny jej stan zdrowia. W kolejnym kroku wykonuje 20 nakłuć sięgających 1-3 milimetry pod skórę sterylnymi igłami chińskimi specjalnie przeznaczonymi do tego zabiegu. W zależności od tego, jaki efekt ma być uzyskany, nakłuwa się mięśnie lub skórę właściwą. Igły wyjmuje się po upłynięciu około 20 minut. Zabieg nie jest bolesny, ale może być odczuwalny lekki dyskomfort. Zaleca się wykonanie od dziewięciu do czternastu zabiegów. Jest to zależne od wieku i stanu skóry pacjenta. Sam zabieg trwa godzinę i najlepiej wykonywać go dwa razy w tygodniu.
Zdj. główne: Katherine Hanlon/unsplash.com