Jak uzyskać bardziej eleganckie upięcie za pomocą stylowych klamerek czy spinek do włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Spinki i klamry do włosów to uniwersalny i ponadczasowy dodatek. Sprawdzają się przy stylizacjach codziennych, ale też tych eleganckich. Warto wiedzieć, jak przy ich pomocy uzyskać stylowe upięcie. 

Spinki i klamry do włosów pozwalają upiąć zarówno długie, jak i krótkie włosy. Wystarczy tylko jeden ruch, aby za pomocą tych ponadczasowych dodatków nadać swojemu wyglądowi odrobinę elegancji. Użycie klamry to prosty, szybki i efektowny sposób przygotowania fryzury nie tylko na co dzień, ale i na większe wyjścia i okazje.

Powrót klamer do włosów

Klamry ogromną popularnością cieszyły się głównie w latach 90., lecz dzięki światowym ikonom mody, takim jak Kendall Jenner czy Hailey Bieber, tego lata zaliczyły spektakularny powrót. 

Klamry do włosów pasują do stylizacji casualowych, ale są też elementem, który może uświetnić stylizację podczas wielkich wyjść. Podłużne klamry idealnie nadają się do spięcia wszystkich włosów tak, aby końcówki kosmyków wystawały z ich dolnej lub górnej części. Otrzymujemy wtedy stylowy, ponadczasowy i minimalistyczny look, który będzie uzupełnieniem każdego rodzaju stylizacji. Jeśli jednak zależy Wam na zostawieniu kilku luźnych pasm włosów na ramionach lub plecach, równie dobrym pomysłem będzie zebranie włosów znad uszu i czoła i spięcie ich na środku z tyłu głowy. Można uprzednio lekko unieść zebrane kosmyki, by uzyskać efekt lekkości, lub postawić na gładką fryzurę. Warto pamiętać także o tym, że klamry są niezwykle korzystne dla struktury włosów – nie łamią ich i nie odkształcają, jak dzieje się to często za sprawą zwykłych gumek.

Spinki do włosów

Spinka pozwala na upięcie włosów o każdej długości. W przypadku włosów krótkich wystarczy wpiąć w nie ozdobną spinkę, by uczynić swój wygląd bardziej eleganckim. Tego rodzaju ozdoby można także łączyć z kucykami, kokami, a nawet warkoczami w przypadku dłuższych włosów. 

Ozdobne spinki do włosów można wykorzystywać pojedynczo lub dowolnie łączyć. Aby stworzyć elegancką stylizację, wystarczy wpiąć dużą spinkę nad uchem lub zrobić to z obu stron twarzy. Można też spiąć włosy bliżej przedziałka lub nad czołem – wtedy ozdoba będzie bardziej widoczna. Jeśli jednak duże spinki nie wpasowują się w Wasz gust, można postawić na kilka mniejszych wpiętych równolegle obok siebie lub krzyżujących się. Nie trzeba też ograniczać się do jednego rodzaju spinek noszonych równocześnie – można wybrać miks dodatków w odcieniach metalu lub drewna połączonych z kamieniami szlachetnymi, perłami lub kwiatami.

Warto także pamiętać, że tego rodzaju spinki można nosić jako biżuterię i ten właśnie trend święci swoje triumfy szczególnie w modzie weselnej. Panny młode rezygnują z welonów i wianków na rzecz dodatków do włosów, ozdabiając w ten sposób rozpuszczone włosy lub wpinając spinki powyżej albo poniżej koków/kucyków. Używając spinek lub klamer do włosów w roli biżuterii, warto zrezygnować z innych ozdób takich jak np. długie kolczyki.

Zdjecie główne: Lukasz Grudzien/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*