Mata do akupresury PRANAMAT ECO – czy jest warta swojej ceny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś obecna w social mediach na pewno zauważyłaś, że jednym z częściej polecanych produktów jest mata do akupresury. Jest to akcesorium, dzięki któremu możemy pozbyć się bólów pleców oraz zmniejszyć napięcie w mięśniach. Na macie umieszone są liczne wypustki, dzięki którym odpowiednie partie ciała są poddane akupresurze, jest to lżejsza odmiana akupunktury. Leżenie lub chodzenie po macie ma więc mieć działanie terapeutyczne oraz uzdrawiające. Producenci zadbali o to, aby wykorzystać mądrość płynącą z medycyny bliskowschodniej i stworzyć produkt, dzięki któremu będziemy mogli oddawać się terapii w domowych warunkach.

Mata Pranamat kusi swoim wyglądem oraz licznymi zaletami prozdrowotnymi, które ma nam przynieść, odstrasza jednak swoją ceną, bo koszt maty to kilkaset złotych. Jednak osoby, które wypróbowały ten produkt są nim zazwyczaj zachwycone i z czystym sumieniem polecają go swoim bliskim.

Pierwsze położenie się na macie nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń, jednak każda kolejna sesja sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Korzystanie z domowej akupresury rzeczywiście potrafi przynieść ulgę dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem. Stymulacja krążenia oraz limfy ma również znakomite korzyści dla naszego zdrowia, dzięki którym możemy zauważyć poprawę jakości życia. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści może przynieść Ci mata.

Mata do akupresury – jakie ma zalety?

Coraz więcej osób szuka sposobów na poprawę swojego zdrowia w niekonwencjonalny sposób. Chętnie pijemy zioła, medytujemy, uprawiamy jogę oraz czerpiemy z mądrość z medycyny Bliskiego Wschodu. Dlatego też nikogo nie dziwi, że w tym nurcie szukamy sposobu na bolące plecy czy zbyt napięte mięśnie oraz stawy. Okazuje się, że prawdziwym hitem stała się akupresura, którą możemy wykonać w domowych warunkach za pomocą maty masującej.

Jakie korzyści przyniesie nam korzystanie z takiego gadżetu?

  • zmniejszeniu, a nawet całkowite wyeliminowanie bólu pleców,
  • zmniejszenie napięcia w mięśniach i skurczy,
  • poprawa dotlenienia organizmu,
  • zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz stresu,
  • wzrost energii,
  • poprawa koncentracji,
  • lepsza jakość snu,
  • wzmocnienie układu odpornościowego,
  • zmniejszenie cellulitu,
  • poprawa nastroju oraz samopoczucia.

Przeczytaj też: Szczoteczka soniczna do twarzy – czy warto mieć ją w swojej kosmetyczce?

Zdjęcie główne: Aleksandra Suzi/ stock.adobe.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*