Personalizowane maseczki na twarz? To nie problem dla drukarki 3D koreańskiej firmy Amorepacific

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku w Las Vegas organizowane są targi Consumer Electronics Show, na których różne firmy i start-upy prezentują swoje innowacyjne pomysły. Jedna z wiodących marek kosmetycznych w Południowej Korei Amorepacific pokazała, jak sprawić, aby pielęgnacja była bardziej dopasowane do naszych potrzeb. W wyniku tego powstała drukarka 3D, która drukuje personalizowane maseczki na twarz. Jak działa ten ultranowoczesny system i kiedy będzie on dostępny dla klientów?

Pierwszym krokiem będzie ściągnięcie na swojego smartphone specjalnej aplikacji zaprojekowanej przez Amorepacific. To właśnie dzięki niej możemy wykonać natychmiastowy pomiar naszej twarzy, dzięki któremu drukarka będzie w stanie stworzyć personalizowaną maseczkę hydrożelową. Maska nie będzie tylko dostosowana do kształtu i cech twarzy, jej skład uwzględnić ma to czego aktualnie potrzebuje nasza cera. To wspaniałe, jak nowe technologie rozwijają się w branży beauty. Dzięki nowoczesnym i kreatywnym rozwiązaniom pielęgnacja będzie jeszcze prostsza i dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Coraz więcej firm inwestuje ogromne fundusze, aby dać swoim klientom to co najlepsze.

Personalizowana maseczka stworzona dzięki drukarce drukarce 3D

System drukowania personalizowanych maseczek na twarz to ogromne wydarzenie w branży kosmetycznej. Dzięki temu już nigdy nie będziemy narzekać, że zakupiona w drogerii maseczka nie pasuje do naszej twarzy, czy jej skład nie odpowiada potrzebom naszej cery. Drukowane w systemie 3D maseczki najpierw wejdą do sklepów marki IOPE w Seulu, ale mamy nadzieje, że z czasem będzie to rozwiązanie dostępne dla osób na całym świecie.

Szyte na miarę produkty kosmetyczne to przyszłość rynku beauty, który chce zapewnić pielęgnację na najwyższym poziomie. Dzięki personalizacji produktów, które uwzględniają rodzaj cery oraz stan skóry, ten cel może się udać. Aplikacja, którą proponuje nam Amorepacyfik najpierw mierzy różne obszary na naszej twarzy, aby wygenerować odpowiedni projekt maski pielęgnacyjnej. Dla każdego punkt na twarzy dedykowany jest inny skład maseczki, dzięki czemu zaspokojone są wszystkie potrzeby cery. Czas drukowania maseczki to mniej niż 5 minut. To rewelacyjny pomysł, który pozwala na doskonałą pielęgnacje, tym bardziej, że cera na nosie czy czole różni się zazwyczaj od tej na policzkach.

Z zazdrością patrzymy w stronę Koreanek, które już mogą cieszyć się innowacyjnym pomysłem od Amorepacific.

Przeczytaj też: Aplikacja dobierająca kolor szminki. Sprawdź, jaki odcień pasuje do Twoich ust!

Zdjęcie główne: blackday/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*