Ta prosta sztuczka sprawi, że Twoje włosy przestaną tak szybko się przetłuszczać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa na pewno wpłynęła na to, ile razy w tygodniu myjesz swoje włosy. Kiedy nie musisz każdego dnia wyglądać perfekcyjnie, bo pracujesz zdalnie, mniejszą wagę przykładasz do idealnej fryzury czy nieskazitelnego makijażu. Jednak wszystko wskazuje na to, że zbliża się powrót do normalności, tym samym warto wrócić do swojej pielęgnacyjnej rutyny. Tym razem można podejść do tematu rozsądniej. Podpowiadamy, jakie działania podjąć, aby nasze włosy nie były przetłuszczone już po jednym dniu. Sprawdź, co warto zmienić, aby ułatwić sobie codzienne przygotowanie do wyjścia, a jednocześnie zawsze wyglądać rewelacyjnie.

Najwyższa pora zacząć myśleć o biurowych outfitach oraz stylizacjach na wyjścia z przyjaciółmi. Każdy z nas marzy o tym, aby móc wreszcie się wystroić i wyjść z domu, nie czując żadnych ograniczeń. Warto porzucić chociaż na jakiś czas dres i chodzenie po domu w nieestetycznym koku. Na szczęście istnieje szereg pomysłów, dzięki którym możesz wrócić do normalności i znowu wyglądać bardzo efektownie.

Prosta zamiana od jakiej powinnaś zacząć to troska o kondycję Twoich włosów. Odpowiednia pielęgnacja potrafi zadziałać cuda i ogromnie ułatwić Ci proces układania fryzury. Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Istnieje trik, która może pomóc Ci pozbyć się tego włosowego zmartwienia. Tłuste włosy powstają w wyniku wydzielania zbyt dużej ilości sebum przez gruczoły łojowe. Można jednak temu zapobiec.

Jak poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Pierwsza wskazówka – przestań myć włosy codziennie! To po jakim czasie włosy będą wyglądać na przetłuszczone w dużej mierze zależy od rodzaju i struktury kosmyków. Na efekt zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów zwykle częściej narzekają osoby posiadające cienkie włosy. Te osoby często czują się koszmarnie, kiedy nie mają codziennie umytej skóry głowy oraz włosów, jednak taka praktyka może jedynie pogorszyć sytuację. Im częściej myjemy włosy, tym skóra produkuje więcej łoju, który został zmyty przez szampon i niestety powstaje efekt błędnego koła. Warto spróbować myć włosy rzadziej, a w dni kiedy nie wyglądają perfekcyjnie wiązać w kucyk, warkocz lub zakładać stylową opaskę.

Znaczenie ma również szampon, jakiego używasz do pielęgnacji włosów. Warto dobrać kosmetyki do rodzaju naszych włosów i nie nabierać się na chwytliwe slogany umieszone na opakowaniach. Pomocą w momencie, kiedy włosy wyglądają już bardzo kiepsko jest suchy szampon. To produkt w proszku, który w kilka sekund wchłania nadmiar łoju ze skóry głowy. Nie warto jednak traktować go, jako codzienny produkt do mycia głowy, gdyż jego nadmiar może powodować łupież.

Przeczytaj też: 3 sposoby zastosowania rumianku w codziennej pielęgnacji

Zdjęcie główne: Look!/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*