Czy noszenie niektórych kolorów może poprawić Ci humor?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czerń i biel to najpopularniejsze kolory ubrań, na których założenie się decydujemy. Jeżeli jednak zauważyłaś, że towarzyszy Ci ostatnio gorszy nastrój i spadek energii, powinnaś zastanowić się nad założeniem czegoś kolorowego. Okazuje się, że noszenie niektórych barw może znacznie poprawić humor! W tym artykule dowiesz się, w jaki kolor powinnaś się ubierać, aby mieć lepszy nastrój.

Ajurweda to bardzo stary, ale do dziś praktykowany system medyczny, który pochodzi z Indii. Zakłada on jedność ciała i ducha oraz człowieka z otaczającym go wszechświatem. Według założeń ajurwedy każdy kolor posiada własną energię oraz właściwości, które mają znaczenie nawet w chorobach i leczeniu ich objawów. Naukowcy z Zachodu nie znaleźli dowodów, jakoby barwy wpływały na ludzi w jakikolwiek sposób, ale codzienne doświadczenia mówią co innego.

Kolor czerwony

Istna energia! Jak pewnie się domyślasz – kolor czerwony pobudza, dodaje energii oraz chęci do pracy. Co więcej, wyostrza zmysły, ogrzewa, a także pomaga pobudzić umysł do myślenia, układ trawienny do pracy, a nas samych do walki i odwagi. Noszenie czerwonych ubrań może dodać Ci również pewności siebie. Jest to dobry pomysł dla osób zmagających się z depresją i niezadowoleniem z życia, ponieważ opisywana barwa jest w stanie pomóc przezwyciężyć te problemy.

Kolor niebieski

Niebieska barwa – kolor nieba, pięknych wód i ciepłych basenów. Działa uspokajająco, więc będzie pomocny dla tych z Was, którzy mają problemy z nadmierną irytacją, a może nawet agresją. Co więcej, kolor niebieski ułatwia zasypianie i łagodzi stany zapalne. Może również pomóc w odchudzaniu – jedzenie z niebieskich naczyń ogranicza apetyt. Sięgnij po niebieską odzież i ciesz się większym spokojem ducha.

Kolor zielony

Kolor spokoju i odpoczynku. Jest to barwa, na którą chętnie patrzymy wieczorem po ciężkim i męczącym dniu, a także gdy chcemy się zrelaksować na łące czy w lesie. Kolor zielony pozwala przywrócić harmonię między duchem a ciałem. Ma działanie odprężające oraz przeciwbólowe. Ponadto nauka w pomieszczeniach z elementami zieleni ułatwi koncentrację i zdolność do zapamiętywania. Koniecznie uzupełnij swoją szafę o zielone ubrania!

Kolor pomarańczowy

Ta barwa podobnie jak czerwona ma zdolność do pobudzania organizmu. Energetyzuje, ale delikatniej. Jeżeli pragniesz poczuć więcej radości oraz poprawę humoru – sięgnij po pomarańczową sukienkę lub bluzkę. Dodatkową korzyścią może być regulacja ciśnienia krwi oraz pomoc w skurczach.

Kolor biały

Kolor biały zwykle kojarzy nam się z galowymi uroczystościami. Noszenie go jest popularne wśród kobiet, które dopiero co wróciły z wakacji – w ten sposób pragną one podkreślić opaleniznę. Biały harmonizuje i tonizuje organizm. Pomaga się rozluźnić i pozbyć napięcia mięśni, a także wspiera walkę z chorobami. Co więcej, noszenie barwy białej pobudza metabolizm organizmu.

Kolor czarny

A co z naszym ulubionym kolorem czarnym? Większość z Was zapewne posiada w szafie przewagę czarnych ubrań. Nic dziwnego – są uniwersalne i eleganckie. A czy noszenie czarnej odzieży wpływa na nasz nastrój? Nie powinno! Ale nie jest też zupełnie bez znaczenia. Osoby ubierające się na czarno są często tymi, które pragną się schować lub wycofać. Nie jest to oczywiście absolutnie nic złego!

Zdj. główne: Ehimetalor Akhere Unuabona/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*