Recepta na zwiększenie objętości włosów w kilku prostych krokach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby mające cienkie włosy stosują różne zabiegi, aby nadać kosmykom więcej objętości. Większa objętość sprawia, że fryzura nabiera ciekawszego kształtu, dzięki czemu cała stylizacji staje się bardziej atrakcyjna. Okazuje się, że specjaliści z zakresu fryzjerstwa dogłębnie przeanalizowali temat i znaleźli kilka rozwiązań, dzięki którym włosy stają się grubsze. Najlepsze efekty uzyskasz stawiając na odpowiednie cięcie oraz sprawdzone kosmetyki do stylizacji włosów. Sprawdź, jak zwiększyć objętość włosów stosując się do rad profesjonalistów.

Jak w prosty sposób zwiększyć objętość włosów?

Kwestia gęstości włosów często jest sprawą genetyki na którą nie mamy dużego wpływu. Istnieje jednak szereg zabiegów, trików czy sztuczek stylizacyjnych, dzięki którym nawet najbardziej cienkie lub zniszczone włosy nabiorą zdrowego wyglądu. Poza wizytą u dobrego fryzjera i zakupem dobrych produktów do układania włosów sprawdź, jakie domowe metody mogą pozytywnie wpłynąć na objętość.

  1. Mistrzowskie cięcie. Odpowiednio ścięte włosy mogą zdziałać cuda jeśli chodzi o wizualne wrażania odnośnie naszej fryzury. Specjaliści radzą, aby wybierać cięcia asymetryczne, które w ciekawy sposób nadają fryzurze dynamiki i objętości. Strzałem w dziesiątkę będzie klasyczna fryzura boba z dłuższymi kosmykami zostawionymi z przodu.
  2. Eksperymenty z grzywką. Kolejny tip od znany fryzjerów to postawienie na grzywkę, która rewelacyjnie pogrubia pasma włosów i stwarza wrażenie, że na głowie mamy bujną, pełną życia fryzurę.
  3. Odżywki z kreatyną. Wybierając maskę czy odżywkę do włosów warto szukać w ich składzie odżywczych protein. Włosy będą nie tylko gładsze i miękkie w dotyku, ale również poprawi się ich objętość.
  4. Zacznij przygodę z olejowaniem. Olejowanie włosów za pomocą naturalnych olejów może pomóc w regeneracji i wzmocnieniu pasm.

Przeczytaj też: Ta prosta sztuczka sprawi, że Twoje włosy przestaną tak szybko się przetłuszczać

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*