Kompresy żelowe na oczy – dlaczego warto po nie sięgać i jak ich prawidłowo używać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy pojawia się opuchlizna pod oczami, pomóc mogą kompresy żelowe. Co warto o nich wiedzieć i jak ich używać, by cieszyć się zdrowym, wypoczętym wyglądem każdego dnia?

Kompresy żelowe na oczy to doskonały wybór, jeśli chcemy szybko pozbyć się opuchlizny, cieni czy suchej skóry. Nie ma więc co się dziwić, że są one coraz popularniejsze. Obecnie w drogeriach znajdziemy przynajmniej kilka różnych kompresów oferowanych przez przeróżne marki kosmetyczne. Co ciekawe, okazuje się, że choć wiele osób kupuje kompresy żelowe, to nie wszyscy wiedzą, jak należy ich prawidłowo używać.

Kompresy na oczy – jak działają?

Kompresy żelowe na oczy działają znacznie silniej i efektywniej od preparatów pod oczy. Są bowiem wykonane ze specjalnego hydrożelu, który jest wcześniej zanurzany w specjalnie opracowanym serum. Gdy nakładamy je na oczy, wówczas robią się ciepłe, dzięki czemu dochodzi do uwolnienia się z nich substancji aktywnych. Te zaś wchłaniają się w delikatną skórę wokół oczu.

Takie płatki zawierają mnóstwo cennych składników o silnych właściwościach pielęgnacyjnych. Są to np. kwas hialuronowy, kolagen morski, witaminy, wyciągi z roślin oraz ziół, peptydy, a nawet drobinki złota. Dlatego można dobierać płatki, których działanie będzie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. A aptekach czy drogeriach znajdziemy bowiem takie, które silnie nawilżają skórę, zmniejszają zmarszczki oraz oznaki zmęczenia, rozświetlają, niwelują cienie, opuchliznę, zaczerwienienia czy obrzęki. 

Kompresy żelowe są tak opracowane, że bardzo rzadko wywołują reakcje alergiczne i zazwyczaj mogą z nich korzystać nawet osoby o wrażliwej skórze, ze skłonnością do alergii. 

Jak prawidłowo używać żelowych kompresów?

Aby żelowe kompresy działały naprawdę dobrze i przynosiły oczekiwane efekty, muszą być prawidłowo używane. Możemy po nie sięgać np. przed ważnym wyjście jako szybki zabieg napinający i liftingujący bądź używać ich regularnie, by nawilżyć, odmłodzić i odżywić skórę wokół oczu.

Zanim je nałożymy, musimy jednak pamiętać, by powieki i skóra wokół oczu były dokładnie oczyszczone i osuszone ręcznikiem. Następnie nakładamy płatki. Trzeba mieć na uwadze, że mają dość mocno przylegać do skóry, co nie jest trudne dzięki ich półokrągłej formie. Zawsze trzymamy je tyle, ile zaleca producent. Następnie delikatnie zdejmujemy płatki, a pozostały żel lekko wklepujemy. 

Płatki warto stosować raz lub dwa razy w tygodniu, jeśli zależy nam na stałych i silniejszych efektach. Dzięki regularnemu używaniu skóra wokół oczu będzie bardziej napięta, odżywiona, nawilżona i odprężona. Wówczas spojrzenie będzie dużo bardziej promienne. 

Zdj. główne: Carlos Derecichei/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*